Tags

, , , , , , , , , , , , , ,


Depresija užpuolė kaip reik. Kiek čia laiko nežiūrėjau jokio filmo? Kokį pora mėnesių? Gal laikas pažiūrėti ką? Tokioje situacijoje reikia kažko gero, patikimo ir nelabai liūdno. Tokiu atveju geriausiai tinka koks filmas iš Antano L. sąrašiuko. Pirmas tame sąraše jau senokai stovėjo šis filmas. Na, gal ir tinkamas. Pagal aprašymą neatrodė depresovas, galima bandyti žiūrėti. Fechtuotojas / Miekkailija/ The Fencer (2015):

The_Fencer

The fencer

Labai gražus suomiškas pavadinimas – Miekkailija.

Rež.: Klaus Härö
Vaidina: Lembit Ulfsak, Kirill Käro, Märt Avandiir kt.

Beje, pasirodo, kad Klaus Härö yra ir kitų dviejų mano matytų filmų režisierius tai: “Elina. Tarsi manęs ir nebuvo” (mano įvertinimas 9/10) bei kito “Letters to Father Jacob” (10/10 – aukščiausias įvertinimas). Imdb, mačiau, kad dar vieno nesu matęs.

Gūdus komunizmas Estijoje. Rusai laiko ją okupavę ir visus nors kiek prisidėjusius prie fašistinės Vokietijos laiko siaubingais nusikaltėliais ir juos persekioja, gaudo ir tremia į Sibirą ar sodina į kalėjimą. Vargšui Endeliui Neliui, kurį per Vokietijos okupaciją buvo pašaukę į fašistinę armiją, tenka slėptis. Nors jis labai sėkmingas fechtuotojas, bet jam 1952 metais tenka bėgti iš Leningrado ir slėptis mažame Estijos miestelyje Hapsalu. Fechtavimas yra jo aistra ir jis dirbdamas mokytoju suburia vaikus į fechtavimo būrelį. Sovietų valdžia prieštarauja tam, atseit, tai feodalizmo liekana ir nelabai tinka proletariatui. Tačiau jis nenusileidžia ir savo aistra uždega ir vaikus. Leningrade organizuojamas visasąjunginis fechtavimo konkursas. Endeliui tenka rinktis, ar apsišviesti prieš jį persekiojančius sovietų saugumo darbuotojus, ar sužlugdyti vaikų tikėjimą ir viltis. Juolab sunkiau, kad tame miestelyje jis suranda ir savo meilę. Ir jei jis važiuos į konkursą, tai praras viską – laisvę ir meilę. Bet jis renkasi nesužlugdyti vaikų vilčių. Po konkurso jis suimamas ir išvežamas į Sibirą. Visa laimė, kad greitai pakrato kojas velnio išpera Stalinas. Jis grįžta pas vaikus ir savo mylimąją. Šiaip tai jam pasisekė, nes mano tėvams po Stalino mirties nebuvo leista grįžti į Lietuvą. Ir tik po 20 metų, ir tai nelegaliai jie sugrįžo.

Filmas paremtas tikrais įvykiais. Endelis Nelis tapo įžymiu treneriu ir išugdė ne vieną fechtavimo čempioną.

Filmo pradžia lėta. Net pagalvojau, kad LvB galėjo įgarsinti lėčiau: Laaabaaas, kaaaiiip seeeekaaaassiii. 🙂 Juk suomių – estų gamybos. Bet vėliau filmas įtraukia ir nebeatrodo lėtas. Net žmona pasakė, kad geras filmas. Pabaiga juokingiausia. Pabaigoje sako: išvertė Antanas, įgarsino LvB. Žmona kaip pradėjo juoktis. Sakau: nesupratau. Sako: Antanas, nu, kaip Rolka. Cha, jai juokinga. O aš tą Antaną tai realiai pažįstu. Bet patylėjau.

O filmas tikrai geras. Ai, visai pamiršau, įvertinimas. 9/10.

Advertisements