Tags

, ,


Po Eurovizijos buvo tiek daug minčių, bet jau visi tiek prirašinėjo, kad man nebeliko praktiškai nieko naujo parašyti. Nors pora dalykų, kurių lyg nemačiau kitur.

Pirmiausiai nuo bendrų dalykų.

Šiais metais Eurovizija buvo politizuota kaip niekad. Visada dauguma balsuodavo už savo draugus, bet šiais metais išėjo trečias pasaulinis karas. Rusija prieš visą pasaulį, o tai pasireiškė kaip Rusija vs. Ukraina. Visi Rusijos nedraugai balsavo už Ukrainą. Aišku, kodėl Gruzija balsavo prieš Rusiją. Nors seniau taip akivaizdžiai nebuvo. Beje, kodėl seniau taip akivaizdžiai nebuvo viskas matoma? Dėl to, kad seniau nebuvo aišku už ką balsavo žiūri, o už ką anoniminiai balsuotojai telefonu.

Taigi įsivaizduokim, kad Rusijos žiūri nors kiek balų duotų Ukrainai. Savo didžiausiam priešui (na taip, dar kokie penki metai atgal buvo broliškos tautos). Kitą rytą, nors ne, tikriausiai jau tą pačią naktį stovėtų (klūpėtų?) Kremliuje prieš Putiną ir drebėtų, ar jau Putinas pasiekė Satlino lygį ir sušaudys šiandien, ar dar nepasiekė ir atsipirks tik visos karjeros sužlugdymu? Beje, įdomus dalykas, kar Rusijos žiūrovai nemažai davė balų Ukrainai. Čia ką, bunda jau Rusija? Ir tuoj sukils prieš Putiną?

Ukraina nedavė balų Rusijai. Oficialioji. Ten daug rusų, todėl Rusijai davė nemažai balų. Linksmiausia, kad Ukraina davė lietuviams pirmą vietą. Va, čia tai malonu. Ačiū, kad matote, jog mes nekenčiam jūsų priešo Rusijos ir visaip stengiamės jums padėti. Ačiū. Tikras įvertinimas.

Taigi turiu didžiausių priekaištų mūsų žiūri. Pažiūrėkim. Latviai. Pirma vieta Ukrainai, antra mums. Nes taip politiškai ir reikia. Dabar labai reikia palaikymo Ukrainai, tai net Lietuvai galima neduoti yprastos pirmos vietos. Tikėjausi iš lietuvių to pačio. Pirma vieta Ukrainai, o antra Latvijai. O mūsų bepročiai kam davė? Australijai. Rimtai. Nesąmonė kažkokia. Jų net daina man nepatiko. Bet kai sužinojau, kad Rusijai davė absoliučiai paskutinę vietą iš visų dalyvių, na, tiek to, gal ir ne visai bepročiai, gal šiek tiek nusimano politikoje. Bet vis tiek – ne bepročiai, o puspročiai.

Gruzinai rusams keršija už okupuotas teritorijas. Pirma vieta kraujo broliams Ukrainai. Moldavai taip pat. Labai aiškiai.

Va, kas įdomiausia, apie ką niekas nerašo ir nepastebėjo. Baltarusiai lietuviams davė antrą vietą. Žiūri nariai. Ten gi irgi tas pats. Duosi kitaip nei Lukašenka nori, tai šakės tau. Akivaizdu, kad Lukašenka privalo duoti pirmą vietą Rusijai. Nes kitaip Rusija nutrauks finansavimą. Taigi Rusijai pirma vieta iš baltarusių nesiskaito. Taigi tas kas gavo iš jų antrą, tai iš tikrųjų yra pirma. Vo geras. Lietuvai Baltarusija davė pirmą vietą. Va, čia tai geras. Nors šiaip nenuostabu. Kiek teko būti Baltarusijoje, tai mes jiems kaip kokia amerika, išsigelbėjimo šalis. Šalis, per kurią jie taps europiečiais, normaliais žmonėmis, o ne kažkokiais neišsivysčiusiais azijatais rusais. Mano manymu tai politiškai labai svarbus žingsnis. Ir man džiaugsmas, nes man Baltarusija patinka.

Rusijos daina. Tiesą sakant ji man patiko (nors dėl rusų tankų, aišku, kad nebalsuočiau, gaila vaikinuko, jis juk nekaltas, kad dauguma rusų yra kraugeriai). Spec. efektai galingi. Ir tikrai galvojau, kad jis ir užims pirmą vietą. Nes Ukrainos dainą pusfinalyje man visai nepatiko. Bet kai išėjo Ukraina ir uždainavo, man taip šiurpas ir nubėgo per kūną. Neprisimenu nei vienos dainos nuo kurios man toks šiurpas nueitų per kūną. Aš manau, kad taip gerai sudainavo dėl to, kad Rusija taip gerai pasirodė. Užvirė kraujas Džamalai (Jamala), kad jų tautos kraujo brolis priešas taip gerai pasirodė. Linksminasi gi mat. Tankus pasiuntė, o patys šoka ir dainuoja. Krauju pasruvo Džamalai širdis už tokias patyčias. Ir visa tai išliejo. Galingas pasirodymas. Tikrai džiaugiuosi, kad laimėjo ši daina. Ir politiniu ir emociniu aspektu. Tikrai sujaudino jos atlikimas. Bet, asmeniškai, mane palietė tik vienas šis pasirodymas. Nei per pusfinalį, nei po to baigiamasis dainavimas manęs nesujaudino. Bet tas finalinis, va, čia tai buvo jėga. Matyt rusai dėl to ir pyksta dabar ant viso pasaulio, kad pamatė kokią neapykantą jie sukelia kitoms tautoms.

Ai, tai mūsų Donatas Montvydas tikrai gerai pasirodė. Aš asmeniškai tikrai duočiau antrą vietą po Jamalos. Na, gal trečią. Bet koks jau skirtumas, nebe pirmą. Taip, kad kai laimėjo Ukraina, tikrai galime džiaugtis devinta vieta. Super. Šaunuolis. Tiesą sakant nesitikėjau, kad taip gerai viskas atrodys. Šauni, šiuolaikiška daina. Būtent daina, o ne kažkokie pastypčiojimai, parypavimai.

Slava Ukraini.

Advertisements