Tags

, , , , , , , , , , , ,


Žiūrėtinų filmų sąrašiukas pas mane didėja ne dienom, o valandom. Pas mane dabar vėl toks laikotarpis, kai neturiu kada pažiūrėti filmų, tačiau kai Antanas L. parekomendavo šitą filmą, užsidegiau jį kaip nors pažiūrėti. Šis filmas Antanui L. patiko net labiau už Ex Machine. Ir irgi mano mėgstamiausio žanro – mokslinės fantastikos. Turėtų būti tiesiog saldainiukas man. Kažkada skaičiau aprašymą. Tipo, ateitis, arba šiaip futuristinė visuomenė. Toje visuomenėje tokia oficiali nuostata, kad vienišumas yra ypatingas blogis, todėl yra privalomai nuo to “gydoma”, t.y. vieniši žmonės patalpinami į vieną įstaigą ir, jei per 45 dienas nesusiranda poros, tai paverčiami gyvūnais. Nesužavėjo aprašymas, todėl ir nebuvau įsitraukęs į žiūrėtinų filmų sąrašą. Ir dar toks keistas pavadinimas “Omaras”. Ačiū rekomendacijų sistemai, kad dėka jos galima pamatyti tokius įdomius filmus. Taigi pristatau Omaras / The Lobster.

The Lobster

Rež.: Yorgos Lanthimos

Skaičiau, kad kiti šio režisieriaus filmai irgi verti dėmesio, gal kada reiks pažiūrėti ir kitus jo filmus.

Vaidina: Colin Farrell, Rachel Weisz, Jessica Barden ir kt.

Dar prieš tai internete paskaitinėju trumpus atsiliepimus. Ilgų neskaitau, kad neatskleistų filmo esmės anksčiau laiko. Jie skamba maždaug taip:

“Kai man pasakojo apie šitą filmą, tai aš negalėjau patikėt, kad gali būti filmas tokiu durnu siužetu”

“Ir kaip aš šitą sugebėjau pažiūrėti iki galo?”

“o šiaip – “moterys meluoja geriau” daugiau filosofijos ir realistiškumo. Sėkmės neužmigti.”

“Super filmas tiem, kam patinka distopiniai filmai!”

atf: šiaip nežinau kas yra distopiniai filmai

“Visiška lempa. Nuoširdžiai nesuprantu tokiu filmų kūrėjų, kurie gyvena  savam pasauly ir apie tai kuria filmus. Du kartu suknapsėjau, o paskui didelių valios pastangų dėka pabaigiau žiūrėti šitą nesusipratimą.”

atf: pradeda darytis įdomu

“Teisingai parašyta – tikras nesusipratimas, iki pabaigos filmo, matyt, režisierius išblaivėjo, susigėdo ir dėjo į kojas net filmo nebaigęs..”

“Iš gyvenimo išbrauktos 2val.”

“Tupas filmas su pretenzijom į meną”

“Tokio nupezusio filmo dar nesu matęs, pieva konkreti.”

Komentarai sudomino, o po paskutinio komentaro supratau, kad šis filmas kaip tik man ir daugiau nebeskaičiau, ką kiti galvoja 🙂 Ištaikiau laiką, praktiškai miego sąskaita, ir jį pažiūrėjau.

Iš kart pradžia įtraukia. Ir nors pirmos scenos (moteriškė atvažiuoja į laukus ir nušauna berods arklį) iki šiol nesupratau, reiks pabandyti pagooglinti, bet vėlesni kadrai iš kart įtraukia, užburia ir žiūriu tiesiog išsižiojęs. Bet juk praktiškai žinojau scenarijų, bet viskas parodyta taip gracingai, kad tas žinojimas nieko nereiškia, viską pamatai absoliučiai naujai. Ta iškrypusi visuomenė tokia baisi, kad net nežinai ką sakyti. Aišku, juk filmas ne šiaip sau, tai aliuzija į mūsų visuomenę. Bet nežinau, tikrai mūsų visuomenei dar toli toli iki to.

Aš filmą padalinau į tris dalis. Pirma dalis, tai viešbutis, t.y. apie ką ir rašo oficialus aprašymas. Vieniši žmonės, kurie kažkaip prarado antras puses, numirė, išsiskyrė, patalpinimi į viešbutį, kuriame toks fašistinis režimas, šiaip ir nenuostabu, nes jei per 45 dienas nesusirandi kitos pusės tave paverčia į pačio pasirinktą gyvūną. Tačiau yra galimybė ir pratęsti savo buvimą. Vyksta pabėgusių vienišių medžioklė ir už kiekvieną pagautą duoda po vieną dieną. Viena tokia beširdė turėjo gal 150 dienų taip prikaupusi. Beje, su ta beširde herojus ir bandė susiporuoti. Ir baigėsi žiauriai tragiškai.

Netikėtai pirmoji dalis pakankamai trumpa, gal 40 minučių, o po jos eina antra dalis, apie kurią nebuvau girdėjęs. Miškas. Nerašysiu kas ten ir kaip, bet vėl šokiruoja, patenkama į kitą pusę ir vietoj to, kad tai būtų išsigelbėjimas matome priešingą beprotybę.

Ir pati trumpiausia dalis. Po miško. Vėl netikėta. Dar pagalvojau, o kaip baigėsi, bet paskutinis juodas kadras, matyt, pasako, kaip baigėsi.

The Lobster (2) The Lobster (3) The Lobster (4) The Lobster (5) The Lobster (6) The Lobster (7) The Lobster (9) The Lobster (10) The Lobster (11) The Lobster (12) The Lobster (13) The Lobster (14)

Atsiprašau, kad toks keistas filmo aprašymas, nei apie ką, nei kokią filosofinę mintį neša. Kažkaip nekyla rašyti kokia filmo filosofinė mintis. Patys pažiūrėsite, pamatysite, o jei ne (arba nesuprasite) yra kitų mokslinių filmo aprašymų, kuriuose konkrečiai gvildenama filosofinė mintis. Skaičiau aš ir tuos aprašymus, gražiai išnagrinėta, detaliai, bet aš įžiūrėjau ir savo minčių, matyt, kad kiekvienas per savo išgyvenimų prizmę pamato kažką savo.

Taigi, tiesiog rekomenduoju ir aš, džiaugiuosiu, kad gerą filmą galima padaryti ir visiškai be spec. efektų. Ir pabaigai įvertinimas: 9/10.