Tags

, , , , , , , , ,


Prisimenu, kai rodė reklamas tai norėjau šį pažiūrėti, bet taip jau gavosi, kad pažiūrėjau jau tik kitą Paolo Sorrentino filmą Jaunystė. O šį “Didis grožis” kaip ir galvojau žiūrėti, bet labai nesiveržiau, matyt bijojau, kad nepatiks.

la-grande-bellezza

Režisierius: Paolo Sorrentino
Vaidina: Toni Servillo, Carlo Verdone, Sabrina Ferilli ir kt.

Kai per TV pamatėm šio filmo anonsą, žmona iš kart užsinorėjo pažiūrėti. Na, ką gera proga ir man pažiūrėti. Tik pradėjom žiūrėti žmona iš kart pareiškė, kas jai neįdomus ir aš jau galvojau nutraukti žiūrėjimą, nes man ir nepasirodė toks filmas dėl kurio su žmona vertėtų muštis. Ir netikėtai žmona užmigo. Nea, mes žiūrėjom ne naktį kai rodė, o per Teo ramiai ryte atsisukom įrašą. Aš miego nenorėjau, todėl nutariau baigti žiūrėti. Ir baigiau. Šiaip ne taip. Vis dėlto nuobodus. Nors ir labai gražus. Labai gražiai nufilmuotas, labai graži muzika, net šiokia tokia filosofinė mintis plėtojama, bet man kažkaip nieko naujo, tas pats kas ir filmas “Jaunystė”. Gal kitaip sakyčiau, jei pirma kaip ir priklauso būčiau pažiūrėjęs “Didį grožį”, o po to “Jaunystė”, įtariu tada apie Jaunystę būčiau sakęs tą patį. Taigi apie “Jaunystę” sakiau, kad nieko nesupratau, bet kažkodėl patiko, bet apie “Didį grožį” to nebesakysiu. Nesikartosiu gi.

la-grande-bellezza (1) la-grande-bellezza (2) la-grande-bellezza (3) la-grande-bellezza (4) la-grande-bellezza (5) la-grande-bellezza (6)

Šiuolaikinis menas. Imam dažus ištaškom ant sienos pakabintos paklodės, patepliojam ir gražu.la-grande-bellezza (7) la-grande-bellezza (8)

Ne, nu čia tai visai, kūjis ir pjautuvas, Sovietų Sąjungos simbolis tokioje vietoje. Kas norėta tuo pasakyti?

25/10/2012 Roma, acquedotto Appio Claudio, set del film La Grande Bellezza del regista Paolo Sorrentino

25/10/2012 Roma, acquedotto Appio Claudio, set del film La Grande Bellezza del regista Paolo Sorrentino

la-grande-bellezza (10) la-grande-bellezza (11)

Ir šiaip performancas, tipo, spektaklis. Nuoga boba, įsibėgėja ir trenkiasi galva į sieną. Kietai, ane?la-grande-bellezza (12) la-grande-bellezza (13) la-grande-bellezza (14) la-grande-bellezza (15) la-grande-bellezza (16) la-grande-bellezza (17) la-grande-bellezza (18) la-grande-bellezza (19) la-grande-bellezza (20) la-grande-bellezza (21) la-grande-bellezza (22)

Scena su vienuole irgi keista. Prieš tai labai neigiamai pavaizduojamas vyskupas, kuriam terūpi maistas ar šiaip žemiški dalykai, net kai bando kažko paklausti svarbaus, tai nukreipia kalbą kita linkme. Ok, kritika gerai, nes tikrai tokių kunigų esama. Ir tada parodo šventąją vienuolę (aiški aliuzija į Motiną Teresą), kuri man kažkaip atrodo visame tame kaip kokia parodija. Net nežinau, kodėl man taip susirodė. Gal ir teigiamai ją norėta parodyti. Jau atrodo, kad teigiamai. Bet vis tiek. Kai jos paklausė, kodėl tu valgai vien tik šaknis, jau galvojau, kažką įdomaus atsakys, o atsakė maždaug taip, kad šaknyse yra pagrindas, esmė. Lyg gerai nugirdau. Bet juk tai ir yra parodija?la-grande-bellezza (23)

Taigi nors tikrai labai estetiškas tiek vaizdine tiek garsine prasme, bet iš manęs menkas meno žinovas. Man tikriausiai reikia daugiau veiksmo.

Bendras įvertinimas: 6/10.

Advertisements