Tags

, , , , , , , , ,


Ar gali robotas pamilti žmogų. Dar įdomesnis klausimas: Ar žmogus gali pamilti robotą. Dievas sukūrė žmogų tam, kad jį mylėti.

Šį filmą tikrai esu matęs seniau ir tikrai neplanavau žiūrėti dabar dar kartą. Bet ieškodamas kokio gero mokslinės fantastikos filmo, vis užkliūdavau už šio filmo rekomendacijų. Kažkaip užmečiau akį į nuotraukas ir apart Deivido daugiau  neprisiminiau apie ką šis filmas. Sklerozė. Tada dar ir oficialių anonsą perskaičiau ir irgi neprisimiau, todėl nutariau pažiūrėti. Dirbtinis intelektas / A.I. Artificial Intelligence (2001):

a-i-artificial-intelligence

Rež.: Steven Spielberg.

Vaidina: Haley Joel Osment, Jude Law, Frances O’Connor ir kt.

Pradžia labai intriguojanti. Ateitis. Žmonės sugalvojo sukurti naują tobulą Mechą, robotą, kuris sugebėtų mylėti. Taip sukuriamas robotas berniukas Deividas.
Kažkaip man įdomiai su šiuo filmu, man šio filmo kulminacija, pats įdomumas buvo pačioje pradžioje, o kuo toliau tuo tas įdomumas slopo. Ne, nu įdomi ta ateities vizija kai parodo masinius robotų naikinimo renginius, bet tai kažkaip lyg nutolo nuo pagrindinės filmo minties, nors gal ir ne. Tik žmogus (net jei tai tik mažas berniukas) gali įveikti tokius sunkumus siekiant savo tikslo, savo svajonės, nors tai ir atrodo absoliučiai neįmanoma.

a-i-artificial-intelligence (2) a-i-artificial-intelligence (3) a-i-artificial-intelligence (4) a-i-artificial-intelligence (5) a-i-artificial-intelligence (6) a-i-artificial-intelligence (7) a-i-artificial-intelligence (8) a-i-artificial-intelligence (9)

Fainas, mokslinės fantastikos filmas, nors vienu metu galvojau, kad tuoj taps fantasy fantastika, bet ne, viskas išliko moksliškai paaiškinta, nors su logika ir galima būtų ginčytis. Kad ir meškiukas, labai jau tobulas jo dirbtinis intelektas, bet o ką, kodėl ir neturėti tokių nerealių žaisliukų.

Vis tik įvertinti 10 šiek tiek pritrūko, kažkaip antra dalis šiek tiek nuobodoka palyginus su pirma. Bet pirmą filmo pusę žiūrėjau išsižiojęs, bet man kaip mokslinės fantastikos gerbėjui patiko ir antra pusė.

Įvertinimas 9/10.

Advertisements