Tags

,


Ačiū Dievui, kad tai pačios keisčiausios Velykos, o ne baisiausios, kaip kažkada rašiau apie pačias baisiausias Kūčias. Taigi nieko baisaus nebuvo, tik asmeniškai man tai keisčiausios Velykos kokios tik yra buvę.

Jau kelis metus Velykas sutinkam su mano bendruomene. Sakau su mano, nes įtariu, jog žmonai ji nepatinka. Tikrai pasakyti negaliu, bet tam tikri asmenys iš šios bendruomenės jai nepatinka. O gal ir visa bendruomenė nepatinka. Ok. Nesigylinkim į tai. Artėja Velyknaktis ir šiais metais ypač jaučiu, kad man bus sunku įtikinti žmoną varyt į Velyknaktį. Aš jėgų šiais metais muštis neturiu, todėl nusprendžiau likti namie šį kartą. Kad savo sąžinę nuraminti, paklausiau žmonos, ar varom šiais metais į Velyknaktį. Sulaukiau atsakymo: Tu ką durnas? Nenustebau. Taigi ir neplanavau.

Vakaras. Man depresija. Aš juk norėčiau kaip normalus žmogus sutikti Velykas, su man patinkančias žmonėmis, savo bendruomene, o ne lovoje prie teliko žiūrint kokį menkavertį filmą. Tai įsipilu taurę vyno, antrą ir berods ir trečią. Ir staiga žmona, kokią 8 val. vakaro sugalvoja, kad jai reikia reklaminių nuotraukų su mano bendruomene, ir sako: Varom. Ei, ei, ei. Aš suprantu, kad tai visiškas materializmas, bet juk tame ir garstyčių grūdas yra. Ok, varom. Bet aš išgėręs. Negalėsiu vairuoti į priekį ir taip pat tikrai negalėsiu vairuoti ir atgal. O žmonai tokia motyvacija, jog ji sutinka naktį pirmyn atgal vairuoti. Aš nors ir girtas, bet įvertinu ir tokią situaciją: žmona nekenčia mano bendruomenės, vien jau dėl to, kad aš esu laimingas praleisdamas kelias valandas su jais. Aišku, ten visi teigiami. Ir dabar į tą teigiamų kompaniją aš per Velykas atvarau girtas. Aišku, kad pastebės. Ir mano žmonos nuomone, mane už tai turėtų pasmerkti. Atmesti. Ir panašiai. Bet aš pažįstu savo bendruomenę. Ji manęs nepasmerks, o užjaus. Čia mano žmonai aukštas pilotažas, nepasiekiamas, kaip galima užjausti girtą žmogų atvariusį švęsti šventų Velykų. Šventų Velykų. Girtas. Bet tokia jau mano bendruomenė. Ji dasikasė iki esmės. Na, gal per drąsu sakyti, kad rado esmę, bet tikrai toliau pažengusi, nei kokių davatkų būrelis.

Taigi aš įvertinu ir galimą žmonos planą B – sumenkinti mane bendruomenės akyse, nors vis tiek manau, kad pas ją tik planas A – turėti marketinginės naudos sau. Bet atsarga gėdos nedaro, apsvarstau visus variantus.

Taigi. Aš varau švęsti Velykų girtas.
Rimtai.
Dar taip keistai nėra buvę.

Suplanuoju, kad su nieku nekalbėsiu, bet šis mano planas iš kart pavirsta į niekinį, nes dar nuo pirmų sutiktų žmonių pavyksta atsimušti, tačiau kai mano bendruomenės autoriteto žmona užkalbina ir tikrai jaučiu, kad jei ji pajus jog aš girtas, tai ji mane ne smerks, o susirūpins, kodėl aš taip, tai su ja praplepu kokią valandą.

pakylimo takas

Per visą Velyknakčio ceremoniją tik ir galvojau, kaip neužmigti ir nepradėti knarkti. Tik apie antrą valandą nakties prablaivėjau. Tiesa, vairuoti nesiryžau, nors žmona agitavo.

prie lauzo

Taip aš sutikau Velykas. Būdamas girtas. Va taip va. Pačios keisčiausios Velykos. O dar žurnalistai stebisi, kaip pagauti girti už vairo teigia, jog jie važiavo į bažnyčią. Aišku, jiems nuostabiausia kaip girtas į bažnyčią, tipo, už vairo girtam – nieko čia nuostabaus, bet girtam į bažnyčią va čia tai sensacija.

O aš džiaugiuosi, kad bent taip pavyko sudalyvauti Velyknaktyje. Žmona grįžo pikta. Nežinau, gal tikrai pas ją buvo planas išjuokti mane prieš bendruomenę ir kai nieko nesigavo, tai pikta, kad teko kankintis iki antros valandos nakties. O gal tinkamų marketinginių nuotraukų nepasidarė, tipo, pažiūrėkite kokie mes dvasingi, kaip mes sutinkame Velykas. Prieš kelis metus sutikau Zuoką panašiame renginyje. Tada visi pusė lūpų šnabždėjo, kad jis čia tik dėl reklamos. Aš tada sakiau, kad nesąmonė, juk neįmanoma eiti į bažnyčią tik reklamos tikslais. Va, o dabar žinau, kad įmanoma.

Su šv. Velykomis visus. Jėzus Kristus prisikėlė !!!
Iš tiesų prisikėlė !!!