Tags

, , , , , , , , , , , , ,


Kažkaip pražiopsojau šį filmą arba pas mus kino teatruose jo nerodė ar dar nerodė. Taurių riteris / Knight of Cups (2015):

knight-of-cups

Rež. : Terrence Malick – vienas iš mano mėgstamiausių.
Scenarijus: Terrence Malick – o ir scenarijus jo.

Vaidina: Christian Bale, Cate Blanchett, Natalie Portman, Antonio Banderas, Isabel Lucas, Teresa Palmer ir kt. Irgi nebloga komanda surinkta.

Aš pavadinimą išverčiau “Puodelių kunigaikštis”. Štai kaip blogai kai kalbą moki tik daug maž, galima visokių nesąmonių prisigalvoti. O pasirodo “Taurių riteris”. Tiesa pavadinimo esmės taip ir nesupratau, kol nepagooglinau. Pasirodo, kad tai vienos ir Taro kortų pavadinimas, o ir siužetai irgi pavadinti pagal Taro kortas. Šiek tiek keistas pasirinkimas, bet tiek to, netrukdo.

Moteris užgesino jo akyse žvilgesį. Šią mintį išgirdau. Ir tikriausiai nuo šios vietos pradėjau suprasti filmą. Man priminė mano bendramokslį, kurį po daug metų netyčia sutikau. Ir būtent taip ir pagalvojau, kad jo moteris užgesino jam akis. Anksčiau degė noru kažką daryti, noru gyventi, entuziazmu. O dabar lyg ir toks pat žmogus ir išvaizda mažai pasikeitus, bet akys užgesusios. Aš įtariu, kad ir mano akys užgesusios. Bet filmas ne apie tai. Apie begalybės ilgesį, apie Tėvo paieškas, apie Meilės troškimą. Terrence Malick šį kartą užlankstė dar painiau nei “Gyvenimo medyje“. Dar daugiau alegorijų, dar viskas painiau. Jis juo toliau tuo labiau nagrinėja egzistencialistinės problemas, aha, mirtis artėja, pradėjo galvoti kas bus po to.

Daugiau kaip 20 minučių nuobodžiavau. Iki kol prasidėjo scena “The Hermit” (ir ką tai galėtų reikšti? Žodynas verčia – Atsiskyrėlis), kai jis vaikšto tarp gražių moterų, pradėjau atpažinti save. Ieškau Meilės, jaučiu begalinės Meilės ilgesį. Ir moterys yra be galo gražios, jos taip traukia, bet tuo pačiu jauti liūdesį, jauti, kad žemiška meilė nenumalšins troškulio.

Terrence Malick vienas iš mėgstamiausių mano režisierių, mane stebina jo gilūs filosofiniai dvasiniai filmai. Ir kuo toliau, man atrodo tuo didesnės alegorijos, tuo gilesnė mintis, tuo sunkiau suprantami. Įtariu, kad šio “Knight of Cups” Lietuvos kino teatruose net nerodys, kažin ar daug žmonių supras apie ką čia jis. Nors pagyvensim, pamatysim. Jei rodys, tai būtinai eisiu dar į kino teatrą pažiūrėti, nes tokius filmus reikia kino teatruose žiūrėti.

Tikriausiai pirmas filmas, kurio pačioje pačioje pradžioje parašė, kad reikėtų klausytis dideliu garsu, norint pajusti visą šio filmo muzikos grožį. Deja, kalbos įgarsinimas labai garsus, negalėjau labai pasigarsinti, tai aš abejoju, ar pajutau tą ypatingą muzikinį jausmą. Nors vėliau pajutau.

Tu pasikeitei. Pasaulis tave pasiglemžė. Pilnai.
Tu bijai pasirinkti ne tą kelią.
Tu pasirinkai ne tą kelią.
Tada aš buvau labai jaunas. Laisvas nuo gyvenimo.
Tu padovanojai man pasaulį. Davei viską, ką gali duoti šis pasaulis.
Tu daug dirbai, kad pasiektum tokias aukštumas. Dabar tu laisvas. Ką darysi dabar?
Aš miegojau. Aš sutikau moterį iš kito pasaulio. Ji sklandė virš šio pasaulio.
Aš vis galvoju, ar galiu viską pradėti iš pradžių.
Aš daugiau nebenoriu tokio gyvenimo.
Svajonės gražu, bet jose mes negalime gyventi.
Mes turime papulti kažkur kitur.
Tu visada slepiesi ir kol negrįši namo, negali nurimti.
Ką pas tave namie net teliko nėra?
Tai fantazijų pasaulis. Kiekvieną dieną gali būti kuo tik nori.
Atsibusk.
Ir net būnant tamsoje, aš tikiu į šviesą.
Eik.
Kur?
Surask.
Kaip man surasti tave?
Tu bijai.
Mirtis.
Sūnau mano. Aš tave pažįstu. Aš žinau, kad tu turi sielą.
Tau atrodo, jog esi vienišas, bet taip nėra.
Dievas tave ima už rankos ir veda tave, nors tu nematai kelio.
Dievas tave myli. Ir todėl jis siunčia kančią, kad pakiltum virš šių žemiškų gėrybių ir gautum daug daugiau.
Aš didžiuojuosi tavimi. Viskas yra taip kaip ir turi būti.

Čia savo kompiliaciją citatų iš filmo padariau su laisvu vertimu su savuoju išrinkimu kas tinka. Tikiuosi Malick ‘o minties labai neiškraipiau. Jei ką tai atsiprašau, sakykim tada, kad filmas įkvėpė mane kūrybai.

Kai jau galvojau, kad kažką suprantu, prasidėjo skyrius “Mirtis”. Ir nors tai kaip supratau emocinė mirtis, bet pasimečiau, susinervinau, kad pamečiau mintį apie ką čia. Bet vėl greitai sustatė viską į vietas.

Baigėsi filmas, tai sėdėjau, žiūrėjau titrus ir klausiau muziką. Muzikos autorius. … Tikrai įspūdinga, užburianti. Oi, ir kokie aktoriai Christian Bale, Cate Blanchett, Natalie Portman, Antonio Banderas ir kt.

Nežinau kaip kitiems, bet man tai pasirodė, kad filmas apie mane (na, tik aš nekeičiu kas vakarą moterų, bet …). Aplink tiek gražių moterų, o man vis kažko trūksta. Dar gerai, kad aš turiu vaikų, užpildo šiek tiek liūdesį. Bet kiekvienam savo kelias. Mane Dievas veda taip. Kitą kitaip.

knight-of-cups (2) knight-of-cups (3) knight-of-cups (4) knight-of-cups (5) knight-of-cups (6) "Knight of Cups" knight-of-cups (8) knight-of-cups (9)

KoC-16057_R_CROP (l to r) Natalie Portman stars as ‘Elizabeth’ and Christian Bale as ‘Rick’ in Terrence Malick's drama KNIGHT OF CUPS, a Broad Green Pictures release. Credit: Melinda Sue Gordon / Broad Green Pictures

Natalie Portman stars as ‘Elizabeth’ and Christian Bale as ‘Rick’ in Terrence Malick’s drama KNIGHT OF CUPS, a Broad Green Pictures release.
Credit: Melinda Sue Gordon / Broad Green Pictures

knight-of-cups (11) knight-of-cups (12)

Pasaulis toks gražus, toks tobulas, o tu jautiesi jame netobulas, pamiršęs savo ištakas.

Po filmo sėdėjau ir klausiau kol baigėsi muzika. Jep, Hanan Townshend tikrai vertas paminėjimo kaip muzikos autorius.

Pabaigai įvertinimas. Vertinčiau 10/10, bet labai jau daug pas mane taip filmų įvertintų. Todėl vertinsiu 9, nes nuliūdino, nuliūdino mintis, kad taip ir nerasiu Meilės ir Laimės šiame pasaulyje. Tiesa, yra Viltis tai rasti kitame pasaulyje.

Įvertinimas: 9/10.

Advertisements