Tags

, , , , , , , , , ,


Lai, lai, lai. Vėl gerą mokslinės fantastikos filmą radau. Eks Mašina / Ex Machina (2015):

Ex Machine (01)

Rež: Alex Garland

Vaidina: Alicia Vikander, Domhnall Gleeson, Oscar Isaac ir kt.

Aš tų šiuolaikinių fantastikos filmų bijau. Parodo kokį kosmosą, o po to visa esmė šaudo ir gaudo ir jau tai kažkodėl mokslinės fantastikos filmas. O šis netoks.

Nors pavadinimas man iš pradžių nepatiko. Ex Machina. Kažkoks be ryšio. Buvusi mašina. Kai pažiūrėjau tai labai logiškas pavadinimas, nors internete perskaičiau jog tai kilę nuo posakio Deus Ex Machina, kas reiškia Dievas iš mašinos (1. antikinės tragedijos veiksmo atomazgos tipas — staigus, netikėtas kurio nors dievo (nuleisto spec. mech. įtaisu) pasirodymas scenoje ir lemtingas įsikišimas į veiksmą; vėliau — bet koks staigus, nepagrįstas, psichologiškai nemotyvuotas veiksmo posūkis, konflikto išsprendimas dramos ar epiniame kūrinyje; 2*. nelauktas išgelbėtojas). Na man tas posakis nieko nesako, tai taip ir lieku prie tiesioginio pavadinimo, man jis pilnai tenkina, kad dar įsipina ir Dievas tai irgi labai tinka prie filmo – žmogus pradeda vaidinti Dievą.

Scenarijus maždaug toks. Jaunas gabus didžiulės korporacijos Google (oi, Blue Book, bet jau labai aiški užuomina į Google) programuotojas Caleb laimi loterijoje praleisti savaitę su korporacijos įkūrėju Nathan. Įkūrėjas gyvena kažkur kalnuose. Ir pasirodo, kad Nathan ten po žeme įkūręs slaptą laboratoriją ir bando sukurti robotą su dirbtiniu intelektu. Caleb’ui užduotis atlikti Tiuringo testą, t.y. paprasčiau tariant įvertinti, ar sukurtas DI yra jau tobulas. Ar žmogus suvoks, kad tai robotas? O Caleb’ui dar įdomesnė užduotis, nes jis žino, jog tai robotas. Ar robotas suvokia save kaip žmogų, kaip protaujančią būtybę?

Korporacijos galva Nathan genialus programuotojas parodomas labai jau ekstravagantiškas. Pastoviai geria alų arba degtinę, o tarpuose intensyviai sportuoja. O dar kai parodo kaip jis šoka, klasiškai, tai išvis nesu matęs tokių programuotojų. Nors kai pagalvoji tikriausiai daug geek’ų apie tai svajoja. Bet aš prisimenu teko dalyvauti su programuotojais naktiniame game party. Tai alaus atsinešė gal vienas, kitiems to visai nereikia, jie apsvaigsta nuo kompų.

Taigi turim tobulą robotą su dirbtiniu intelektu. Beje, moterį. Tobulai mokančią vilioti, gundyti, naudoti savo seksualumą ir manipuliuoti. Tikrai vienu momentu pagalvojau, kad tai ne tobulas kūrinys, o tik tobulas realios moters atvaizdavimas filme. Tipo, va tikrai realybėje tokios moterys ir yra. Bet filmas ne apie moteris. Filmas apie Dirbtinį intelektą. Problemos panašios kaip ir Blade Runner, I Robot ir kt. filmuose apie robotus su dirbtiniu intelektu. Ar tokie robotai galės atsisukti prieš žmogų? Nors skaičiau, kad daug kam pabaiga buvo lengvai nuspėjama, bet aš tikėjausi kitokios pabaigos. Galima tik pasidžiaugti, nes man buvo įdomu žiūrėti iki pačios pabaigos. Intriga, praktiškai kai gerame trileryje.

Man dėl tos degtinės vis dar labai keista. Kam reikėjo genialu protą taip nesąmoningai rodyti. Juk nuo alkoholio labai greitai prarandami protiniai sugebėjimai. Tai kaip ir nerealu, kad toks girtuoklis galėtų sukurti tokį genialų robotą. Vienu metu įtariau, kad jis tik vaidino geriantį. Ypač kai pabaigoje pradėjo vaidinti, kad jis dabar detoksikacija užsiims ir kai vaikinukui teko paragauti degtinės. Jis paklausė, tai kaip degtinės skonis. Suprask, kad ten vanduo. Bet kitos scenos lyg sako, kad vis gi buvo girtas, nes kitaip būtų pastebėjęs, jog pakeitė apsaugos programinius kodus. Nors galima sugalvoti ir tam kokį logišką paaiškinimą. Ai, bet kokiu atveju per tą girtuokliavimą galima buvo suregzti trilerišką siužetą, ir galim galvoti, kad tam jis čia ir panaudotas.

Ex Machina Agile

Čia Ex Machine Nathan’o Agile ar Kanban. Įdomu čia tie lapukai Done, To Do ar In Progress 🙂Ex Machine (02) Ex Machine (2) Ex Machine (3) Ex Machine (4) Ex Machine (5) Ex Machine (6) Ex Machine (7) Ex Machine (8) Ex Machine (9) Ex Machine (10) Ex Machine (11) Ex Machine (12) Ex Machine (13) Ex Machine (14) Ex Machine (15) Ex Machine (16) Ex Machine (17 1) Ex Machine (17) Ex Machine (19) Ex Machine (20) Ex Machine (21) Ex Machine (24) Ex Machine (26) Ex Machine (30) Ex Machine (33) Ex Machine (34) Ex Machine Alicia-Vikander (2) Ex Machine Alicia-Vikander (3) Ex Machine Alicia-Vikander (4) Ex Machine Alicia-Vikander (5) Ex Machine Alicia-Vikander (6) Ex Machine Alicia-Vikander (7) Ex Machine Alicia-Vikander (8) Ex Machine Alicia-Vikander (9) Ex Machine Alicia-Vikander (10) Ex Machine Alicia-Vikander (11) Ex Machine Alicia-Vikander (12) Ex Machine Code Ex Machine Dance (71) Ex Machine Dance (72) Ex Machine Jasmine(4) Ex Machine Lily (2) Ex Machine Lily (3) Ex Machine Lily Ex Machine Sonoya Mizuno (0) Ex Machine Sonoya Mizuno (01) Ex Machine Sonoya Mizuno (1) Ex Machine Sonoya Mizuno (2) Ex Machine Sonoya Mizuno (3) Ex Machine Sonoya Mizuno (4) Ex Machine Sonoya Mizuno (5) Ex Machine Sonoya Mizuno (6) Ex Machine

Ech, jėga filmas.

Ai, čia foto tai ne moterų jei ką, o robotų. Tai neaiškinkit, kad čia nuogų moterų fotografijų pridėjau:)

Geras vardas Ave. Lietuviškai įgarsino Eiva, beveik Ieva. Aiški aliuzija į pirmą moterį. O angliškai gaunasi jei Eve, tai pirmą raidę keičiam į A pagal A. I. – Dirbtinis Intelektas.

Ai, ir spec. efektai afigieni.

Įvertinimas 10/10.

Advertisements