Tags

, , , , , , , ,


Buvau girdėjęs apie šį filmą: Trečiasis pasaulinis karas: žvilgsnis iš vadavietės / World War Three: Inside the War Room.

World War Three Inside the War Room

Tik dabar pasitaikė galimybė pažiūrėti. Siužetas toks. Rusai pagal Ukrainos scenarijų kuria hibridinį karą prieš NATO. Pradeda nuo Estijos, tada Latvija ir jei NATO nesipriešintų eitų toliau Lietuva, Lenkija ir t.t. Geras, anglai, BBC padarė labai realų scenarijų. Aišku, kad rusai nebesielgs pagal tą patį scenarijų, bet pagaliau ir Vakarų Europoje suprato koks niekšiškas melagis Putinas, su visa savo Rusija. Oi, tipo, atsiprašome, atominę bombą paleidome netyčia. Oi, rusų armijos Latvijoje nėra, taip kaip dabar nėra Ukrainoje. Įdomu buvo stebėti ir kitą pusę, kaip NATO vadai diskutuoja ir priima sprendimus. Iš vienos pusės šiek tiek neramu, kad gali ir nepadėti mums, iš kitos pusės džiugu, kad tai demokratinis darinys ir mes priklausom gėriui, o ne kokiam nors carui, autokratiniui režimui. Na, taip filmas šiek tiek nuobodus, bet aš vistiek žiūrėjau išsižiojęs. Negalėjau patikėti, kad BBC taip teisingai parodys. Man kažkaip atrodė, kad jie taip toli ir nemato ką ruskiai išdarinėja Ukrainoje.

Šaltasis karas grįžta. Deja. Man džiugu tik tiek, kad šį kartą mes esame jau kitoje pusėje, gėrio pusėje, o ne pavergti kraugerių rusų.

Taigi nors filmas ir nuobodus, bet privaloma pažiūrėti, kad orientuotis kas vyksta pasaulyje ir visai šalia mūsų ir kokios grėsmės kyla mums.

Advertisements