Tags

, , , , , , , , , ,


Po kelių filmų, kurie manęs nesužavėjo, nutariau palepinti save ir pažiūrėti ką nors iš savo mėgstamiausio žanro – mokslinės fantastikos. Googlinu. Kažką randu, labai internete liaupsinamas filmas Donis Darko / Donnie Darko (2001).

Donnie-Darko

Režisierius: Richard Kelly
Vaidina: Jake Gyllenhaal, Jena Malone, Mary McDonnell, Maggie Gyllenhaal ir kt.

Top Rated Movies #205. Aha, 205 kietai, ane.

Imdb reitingas – 8.1/10.

11 laimėjimų, dar 14 nominacijų. Čia Top’ų topas.

Oficialus aprašymas irgi intriguojantis. Vaikinas išgyvenęs mirtį išmoksta keliauti laiku, keisti ateitį ir pan.

Donnie-Darko (2)

OK. Žiūriu. Kaip visada nieko nesuprantu. Nematau jokių kelionių laiku, na, išskyrus vieną filmo pabaigoje, bet kad tai Donio Darko sugebėjimas, to nesuprantu. Apskritai, man tai ne mokslinės fantastikos, o mistinis filmas. Kaip Twin Pyksas. Su siaubo elementais. Kažkokiu mistiniu Triušiu, kuris yra blogio įsikūnijimas ir verčia Doni daryti blogį, net nori paversti žmogžudžiu. Juk taip? Net pavardė Darko, Dark – tamsa, blogis.

Donnie-Darko (3) Donnie-Darko (4) Donnie-Darko (5) Donnie-Darko (6) Donnie-Darko

Šiaip ne taip baigiu žiūrėti, nes nervina mane, jog nematau jokios mokslinės fantastikos. Na, taip kartais pakalba apie keliones laiku ir pan. Bet nieko įdomaus.
Po filmo peržiūros jaučiuosi ypač blogai, nieko nesupratau, žiūrėti buvo nuobodu, nervino tas mistinis blogis. Gal aš ne tą filmą pažiūrėjau? Aha, pagooglinu yra tęsinys, kurio oficialus aprašymas ir skamba taip kaip aš jaučiuosiu, bet visi komentuoja, jog antra dalis visiška nesąmonė, o pirma šedevras, pats geriausias mokslinės fantastikos filmas. Nieko nesuprantu. Googlinu toliau. Randu ilgą straipsnį, kuriame nagrinėjama medicininiu požiūriu, kaip filmas apie šizofrenija sergantį asmenį. Aha. Pilnai sutinku su tuo. Filmas apie šizofreniją. Bet pala juk tai turi būti mokslinės fantastikos filmas. Googlinu dar. Vėl panegirikos, bet jokių paaiškinimų. Tipo filmas ne durniems, o su galva. Jaučiuosi visai durnas. O pirma idėja. Kad jis mirė pradžioje, o čia tik alternatyva kas būtų jei būtų likęs gyvas. Kokios tragiškos pasekmės lauktų. Idėja įdomi, bet manęs nepatenkina. Per silpna.

OK googlinu toliau. Pagaliau randu detalų išaiškinimą. Laiko kilpos. Daugkartinės. Alternatyvios visatos, jos persipina ir t.t. Sėdžiu, galvoju. Nu, jo. Gal. Bet nejaučiu jokio pakylėjimo kaip buvo po filmo “Mr. Nobody” išaiškinimo. Ir taip galvoju ir anaip. Man vistiek šis filmas šizoidinis nors tu ką.

Advertisements