Tags

, , , , , , ,


Dar vieną mokslinės fantastikos filmą radau. Labai daug teigiamų atsiliepimų apie šį filmą internete. Mėnulis / Moon (2009)

Moon-poster

Režisierius: Duncan Jones.

Vaidina: Sam Rockwell, Kevin Spacey, Dominique McElligott ir kt.

Taigi bandau žiūrėti ir aš. Pradžioje kažkoks bičas nuobodžiauja Mėnulyje.

Moon (2)

Toks darbas. 3 metų kontraktas. Ne tai kad nuobodžiauja, bet tikra depresija, net psichozė. Juk trys metai be šeimos, be dukrytės, be žmonos, be sekso. Kaip
ir viskas aišku. Tik nelabai įdomu.

Moon (3)

OK. Žiūrim, kokią ateities viziją rodo. Tai kad nieko ypatingo. Vizija pakankamai aiški, nieko tokio ypatingai netikėto. Jau žiūriu 25 minutes, pažiūrėjau į laikrodį, bet tai kokia nuobodybė. Dabar suprantu, kodėl daug žmonių nemėgsta mokslinės fantastikos. Nuobodybė. Ai, mesiu šio nuobodaus filmo žiūrėjimą. Bet negi aš ne tas nuobodus tipas mėgstantis nuobodžios mokslinės fantastikos mėgėjas. Aš juk toks. Dar pažiūrėsiu, pasikankinsiu, gal net iškentėsiu iki filmo galo. Kaip nors. O kažkokia avarija. Bent kažkas vyksta. Bičas atsigauna po avarijos ant medicininio stalo.

Moon (1)

Na taip. Kietai. Robotai. Ateitis. Tada bičas kažko supsichuoja, na jo ir aš supsichuočiau – 3 metus be moters. Pradeda ardytis, apgauna robotą, kad jam reikia į išorę. Nuvyksta į avarijos vietą. Ir ten randa … Wtf? Aha. Toliau ir neberašysiu, ką randa ir kas vyksta toliau. Va, dėl viso kito vyksmo aš ir myliu fantastiką. Jėga, Super. Bet juk negaliu nieko atskleisti. Kitaip bus neįdomu žiūrėti. Tik galiu pasakyti, kad pirmos 30 minučių yra žiauriai neįdomios, bet likusios 60 – absoliuti jėga. Ir net nemažai loginių trūkumų, nesugadino bendro įspūdžio. Juk iš principo visas tas spragas net galima paaiškinti. Pvz. Antenos blokuojančios ryšį. Juk paprasčiau tiesiog ryšio neturėti. Bet juk korporacija negalėjo numatyti tokios ekstremalios situacijos. Arba kompiuteris besąlygiškai padedantis žmogui. Kokia nesąmonė, kai daromi tokie dalykai. Arba 6 klonas. 5 kart 3 bus 15. O mergaitė 16 metų, nors akivaizdžiai ne vienerių metų. Bet juk ir tai lengvai paaiškinama.

Moon (4) Moon (5) Moon (6) Moon (9)
Žodžiu, tikrai žiauriai geras mokslinės fantastikos filmas. Jau kuris filmas, kai patiriu didžiausią malonumą žiūrėdamas filmą. Ieškosiu toliau ko nors panašaus. O jums gerai, jei kas skaitot, nereikia ieškoti, tiesiog imkit ir žiūrėkit.

Advertisements