Tags

, , , , , , , , , ,


Oi, kaip aš mėgstu mokslinės fantastikos filmus. Dalį šio filmo mačiau kai buvau kažkur komandiruotėje, berods Baltarusijoje. Tada galėjau pažiūrėti tik šiek tiek iš vidurio, nes reikėjo išeiti į darbą, tai nesužinojau nei pavadinimo nei ką, bet sudomino jau tada. O dabar netyčia radau. Gataka / Gattaca (1997):

Gattaca

Režisierius: Andrew Niccol.

Vaidina: Ethan Hawke, Uma Thurman, Jude Law. Aha, Uma Thurman mane irgi nustebino.

Labai netolima ateitis. Žmonija pasinešus ant genų inžinerijos, t.y. visi vaikai gimsta su pakoreguotais genais. Tik retais atvejais gimsta taip vadinami Dievo vaikai (gražiai pavadino), t.y. kurių genai nėra koreguoti. Tačiau jie laikomi brokuotais ir neturi jokios perspektyvos dirbti normalesnį darbą. Vienas toks “brokuotas” svajoja tapti astronautu, tačiau su jo genais tai visiškai neįmanoma. Tačiau jo svajonė tokia didelė, kad jis pasitaikius progai įmasi įgyvendinti grand apgaulės planą.

Gattaca (1) Gattaca (2) Gattaca (3) Gattaca (4) Gattaca (5) Gattaca (6) Gattaca (7) Gattaca (8) Gattaca (9) Gattaca (10) Gattaca (10) Gattaca (11) Gattaca (12) Gattaca (13)

Klasiškas filmas. Jokio veiksmo, t.y. neprikišta filme kaip šaudo ir gaudo. Grynas filosofinis filmas. Net erotinės scenos idealios. Sėdi koncerte ir lyg netyčia rankų pirštai susiliečia. Jėga, čia tai erotika. Čia tai filmas, be sekso ir muštynių. Bet su gilia mintimi.

Dar iš įdomybių. Kodėl visada kai rodo ateities kompiuterius, rodo, jog jie veikia blogai. T.y. kaip ir gerai, per sekundę nustato DNR, tapatybę, ligas, galimas ligas, visą istoriją ir net numatomą mirties datą, tačiau kai reikia pavaizduoti ekrane būtinai turi mirguliuoti.

Ir dar ateities mašinos juokingos. Tikriausiai tyčiom taip padarė. Old style mašinos dizainas, bet visos elektrinės, t.y. važinėja aišku su benzinu, bet įgarsinta taip kaip elektrinės važinėtų, visai įdomiai atrodo. Nors pakrovėją kai parodė tai irgi. Viskas taip tobula, o pakrovėjo pajungimas siaubingas kaip ateičiai. Nors juk pasakyta, jog netolima ateitis.

Žmogaus galimybių ribos. Kur jos? Ar jų nėra? Ką žmogus gali padaryti dėl savo svajonės?

Na, žodžiu, man labai patiko. 10 balų.

Advertisements