Tags

, , , , , , , , , , , ,


Dar vienas Antano L. rekomenduotas filmas Juoda sutana / Black Robe (1991):

Black-Robe (2)

Black-Robe (3) Black-Robe (4) Black-Robe (5) Black-Robe Black-Robe

Čia visiems post sovietikams reikia žiūrėti. Komunistai skleidė juodą propogandą apie krikščionis misionierius. Nors ką čia kalbėti apie tarybinius laikus. Neperseniausiai facebooke man vienas fruktas aiškino kokie jėzuitų misionieriai buvo baisūs. Buvo baisūs. Tik ne misinieriai, o jų misijos. Va, apie tai ir yra šis filmas. Aš irgi iki šiol galvojau, kad misijos lengvas dalykas. Na, blogiausiu atveju, galvojau, tavęs niekas neklausys, išjuoks ir tiek. Aha, čia aš galvoju iš savo civilizuotos ir taikios makaulės. Bet juk misijos vykdavo ir vyksta pas kokius aborigenus, kur galioja visiškai savas supratimas apie gyvenimą, karą, gyvybę. Ir tu ateini kaip priešas. Juk šalia tikrų misionierių ėjo ir kariai, kurie žudė, plėšė ir prievartavo. Kaip vargšui aborigenui atskirti, kad dvasininkas ateina taikiai nusiteikęs.

Geras, istorinis filmas.

Papildysiu.

Na, štai kas gaunasi, kai laiko aprašymams neturiu, o taip noriu kuo greičiau su visais pasidalinti ypač geru filmu. Na, tai dabar dar papildysiu. Pirmiausia tai yra krikščioniškos minties filmas. Tos tikros. Kaip mes turėtume suprasti, koks turi būti krikščionis. Šiaip keista, kad apie šį filmą tik dabar išgirdau. Lyg apie visus gerus krikščioniškus filmus jau esu girdėjęs, o apie šį tik dabar išgirdau. Na, taip, visokios žiniasklaidos, jei ką apie kunigą parodys blogo, tai skalambins visais varpais, duos Oskarus ir net Nobelius (ta proga, kad prieš bažnyčią kas blogai, tai net Nobelius duoti pradės). O parodo ką gero, tai tyli subines užraukę, na, negi kunigas gali ką gero padaryti? Jis tik pedofilas gali būti ar pan. Bet ir krikščioniškų filmų sąrašuose šis filmas sunkiai aptinkamas. Keista, juk filmas nerealiai geras.

Oi, vėl nukrypau nuo filmo. Filmas šiek tiek primena irgi labai gerą, žinomą filmą “Misija” irgi apie jėzuitų misijas į Ameriką. Tik ten viskas praktiškai gražu ir lengva su ta indėnų evangilizacija. Jei ne ispanų ir portugalų politikų įnoringi sprendimai, tai ir būtų sau ramiai plėtę krikščionių ratą. Šiame filme matome visą evangelizacijos sunkumą susidurus su ypač dideliu kultūriniu paprotiniu skirtumu. Visiškai skirtingai vetinama žmogaus gyvybė, visiškai skirtingas požiūris į moterį. Šis filmas dar primena Malicko filmą “Naujas pasaulis“. Tik Malicko daugiau ieškoma bendrojo dvasinio pasaulio, nesusikoncentruojant (aiškiai neišgryninant) į konkrečias krikščioniškas vertybes. Taip vizualiai “Naujas pasaulis” gražesnis, vien ko verta pagrindinė herojė, bet krikšioniška mintimi “Black Robe” lenkia juos abu kartu sudėjus. Bent jau aiškiai išreikšta, nes pas Malick;ą visada viskas labai paslėpta.

Tikras kunigas, išsirengia į viso savo gyvenimo Misiją 1500 myliu (joma jo kiek daug, net su mašina toli, o čia su kanoja) per priešišką laukinių kraštą. Prieš pat žiemą jis bando nusigauti į savo misijos vietą, kur dar klausimas ar beliko kažkiek evangelizuotų indėnų, ar ten nuvykęs ras užuovėją nuo laukinių indėnų įniršio, ar bus nužudytas tenai. Koks turi būti stiprus ir fiziškai, ir psichologiškai, ir dvasiškai. Kai tave muša, grasina nužudyti, net kai matai kai indėnė suvilioja prižiūrėtoją, kai ją dulkina dvasinko ir jos mylimoje akyse, kad išgelbėtų gyvybes. Kaip visa tai ištverti? Ir dėl ko? Dėl Meilės Dievui. Dėl Meilės žmonėms. Dėl noro skleisti gerą žinią apie didžiąją pasaulio Meilę – Dievą

Tikriausiai nežinau kito tokio filmo, kuris taip aiškiai parodytų ką žmogus gali iškęsti ir padaryti dėl Meilės, dėl Dievo.