Tags

, , , , , , , , , ,


Na, ką vėl tęsiu filmų aprašymus, nes apie gyvenimą nieko nenoriu rašyti šiuo metu. Taigi vėl Antano L. rekomenduotas ir LvB įgarsintas (tai kaip ir dviguba rekomendacija) filmas Koviukas / Kauwboy:

Kauwboy.2012

Director: Boudewijn Koole
Stars: Rick Lens, Loek Peters, Cahit Ölmez

IMDB 7.1/10 (1,544 votes)

Dėl pavadinimo lietuviškai tai nežinau. Ar “Koviukas”, ar “Kuosvarnis”.

Pradžiai įkopijuoju oficialų aprašymą:

Visai šeimai ir ypač 3-6 kl. vaikams skirta jų bendraamžio – dešimtmečio Jojo, perspektyvaus vandensvydininko, – draugystė su iš medžio iškritusiu mažu koviuku filme „Koviukas“(Kauwboy). Slapta nuo nepastovaus charakterio, mėgstančio išgerti tėvo, ėmesis rūpintis paukšteliu, geraširdis ir užsispyręs berniukas mokosi atsakomybės už kitą. Be galo ilgėdamasis savo “dingusios” mamos, žinomos šalies dainininkės, berniukas neišskiriamai susidraugauja su iš lizdo iškritusiu mažuoju sparnuočiu. Nors Jojo ir žino, kad neperkalbamas tėtis niekada neleis laikyti jokio gyvo padaro, nes, anot jo – “augalams ir gyvūnams vietos namuose nėra ir negali būti”, bet vis tiek pradeda slapčia globoti ir rūpintis mažuoju juodu, lyg angliukas, draugu. Bet ar ilgai bus išlaikyta jautraus romantiško bei lakios vaizduotės berniuko paslaptis? Būtent „Koviukas“(Kauwboy) tapo vaikų auditorijos numylėtiniu tais metais Europos filmų akademijos skelbtuose rinkimuose, kai vaikai patys sprendė, kuris jų auditorijai sukurtas filmas yra geriausias. Šiai nepaprastai gražiai ir prasmingai kino juostai iš Niderlandų, savo balsus vaikai skyrė iš Amsterdamo, Belgrado, Kopenhagos, Erfurto, Norrköpingo, Torino…

Filmas yra pelnęs ne vieną apdovanojimą:

Tarptautinis Berlyno filmų festivalis (Vokietija) – Debiutinio filmo apdovanojimas ir Vokietijos vaikų labdaros „Grand Prix“ Nyderlandų filmų festivalis (Olandija) – Aukso veršis ir Olandų kino kritikų apdovanojimas Buenos Airių tarptautinis Nepriklausomo kino festivalis (Argentina) – UNICEF apdovanojimas Europos filmų festivalis – Jaunųjų žiūrovų apdovanojimas ir Europos metų atradimo prizas Kristianštato tarptautinis vaikų filmų festivalis (Norvegija) – Žiūrovų apdovanojimas.

Kauwboy.2012.BRRip.x264.AAC.LT.NL-LvB.mkv_snapshot_00.05.02_[2015.09.18_15.03.23] Kauwboy.2012.BRRip.x264.AAC.LT.NL-LvB.mkv_snapshot_00.17.22_[2015.09.18_15.03.27] Kauwboy.2012.BRRip.x264.AAC.LT.NL-LvB.mkv_snapshot_00.28.26_[2015.09.18_15.03.47] Kauwboy.2012.BRRip.x264.AAC.LT.NL-LvB.mkv_snapshot_00.48.31_[2015.09.18_15.03.33]

O man sunkiai žiūrėjosi. Gal dėl to, kad aš žiūrėjau iš tėvo pusės. Vyras neteko žmonos. Jam juoda depresija. Ir dar tai depresijai išgyventi trukdo mažas sūnus, kuriam irgi depresija, na, jam ne depresija, o pyktis, kad nebėra mamos ir todėl jis reikalauja teisėto dėmesio iš tėvo. Bet tėvui irgi bloga. Na, taip jis suaugęs, jis privalo susivaldyti, suprasti, kad dabar jis vienintelė paguoda sūnui. Bet tik iš šalies mes esame protingi ir žinome kaip turėtų elgtis kitas. Kaip yra teisinga. Lengva iš šalies spręsti. Realybėje nėra taip lengva. Gal dėl to man taip sunkiai žiūrėjosi. Slogutis liko po filmo. Kaip ir blogai gera pabaiga, bet nežinau, man kažkaip neatrodo, kad bus viskas gerai.

Po filmo paskambinau mamai. Taip retai paskambinu, pakalbu.

Advertisements