Tags

, , , , , , , , , , , ,


Tikrai niekada negalvojau, jog ateis laikas, kai niekieno neverčiamas, be jokios prievartos, be pistoleto nutaikyto į mano smegeninę, savu noru žiūrėsiu filmą apie vampyrus. Man filmai apie vampyrus yra tikriausiai dar žemiau už muilo operas. Pats nemėgstamasias kino filmų žanras – tai filmai apie vampyrus. Patys neįdomiausi, pats kvailiausi ir dar visokie pats blogiausi. Todėl Antanui L. reikėjo net du kartus jį rekomenduoti. Nors ir pasitikiu jo rekomendacijomis, bet šį kartą atvejis neeilinis juk filmas apie vampyrus, jis iš karto mane ir perspėjo, kad tai filmas apie vampyrus, bet kitoks. Juk režisierius Neil Jordan. Tikrai ne vieną jo gerą filmą žiūrėjęs. Ok, kai tik ištaikiau laisvą valandėlę ir užsidėjau žiūrėti. Žmonai net nebandžiau rodyti. Nors šiaip jai pati filmo idėja tikriausiai patiktų, nors kažin ar ji sugebėtų per tuos vampyrus įžiūrėti, t.y. tik pamačius, kad tai filmas apie vampyrus užprotestuotų, atsigultų kryžium ir neleistų žiūrėti nekreipdama dėmesio į jokius argumentus. Taigi žiūrėjau vienas.

Bizantija / Byzantium (2012):

Byzantium

Tik nežiūrėkit treilerio. Aš kai matęs šį filmą, tai galiu ramiai jį žiūrėti. Dėl to ir įsidedu sau kaip atmininima, bet tik negalima jo žiūrėti kaip reklaminio. Ne dėl to, kad atskleistų esmę. Ne. Šį kartą ne. Dar blogiau. Jis parodo visai kitą filmo esmę, t.y. jei būčiau pažiūrėjęs treilerį, tai tikrai būtų tekę Antanui L. rekomenduoti dar ir trečią, o gal net ir ketvirtą kartą. Žiauriai nepatiko treileris. Aš net nebaigiau jo žiūrėti.

Ir fotkes atrinkau specialiai kitokias nei visi deda:

Byzantium (2) Byzantium (3) Byzantium (4) Byzantium (5) Byzantium (6) Byzantium (7) Byzantium (8) Byzantium (9)

Kiti kažkaip išrenka kraujuotas scenas. Na, taip buvo to kraujo, bet keista, jog man jis neužkliuvo. Kažkaip filmo dramatizmas užgožė viską ir nesimatė nei to kraujo, nei to siaubo elementų. Net, keista, kad kiti priskiria jį siaubo kategorijai. Dar viena kategorija, kurios nemėgstu. Bet man tai gryna drama. Konkreti, aiški ir gražiai parodyta.

Bizantija. Gražus ir galingas pavadinimas filmui. Originalo dar gražiau – Byzantium. Jau pats pavadinimas mane veža. Pavadinimu man primena filmą Brazilija (Brazil 1985). Ten juk irgi ne Braziliją rodė. Brazilija simboliškas pavadinimas. Čia irgi simboliškas, nors ir egzistuoja vieta – viešbutis Byzantium, kuriame vyksta nemažai veiksmo, bet aišku, kad ne viešbučio garbei taip pavadintas filmas. Gerai pavadinta.

Drama. Apie moteris. Apie jų sunkų gyvenimą ir vyrų dominavimą per amžių amžius. Išnaudojimą, pavertimą objektu, daiktu, tinkantį tik tenkinti seksualinėms aistroms. Net turint nemirtingumą moterų gyvenimas sunkus. Apie motinišką meilę. Kiek gali padaryti mama dėl savo vaiko. Neįtikėtina. Apie meilę. O. Net ne visi vyrai kiaulės, yra ir džentelmenų.

Žodžiu. Labai patiko filmas. Galingas. Gerai ir kokybiškai pastatytas, pradedant aktoriais, dekoracijomis, režisūra, operatoriumi ir įgarsinimu. Ai, dar ir scenarijum, t.y. kokią idėją neša pats filmas.

Rekomenduoju.

Šiaip tai nesu matęs to pačio režisieriaus Neil Jordan kito filmo apie vampyrus “Interviu su vampyru” (1994). Įdomu, verta bandyti jį žiūrėti?

Advertisements