Tags

, , , , , , , , , , ,


Taigi su žmona tęsiu filmų iš sąrašo “20 filmų, kuriuos privalo peržiūrėti moteris” žiūrėjimą. Šį kartą pasirinkau Eilinė Džein / G.I.Jane (1997):

G.I.Jane

Kodėl dabar šitą? Tikriausiai dėl aktorės Demi Moore. O gal aprašymas sudomino. Moteris nori įrodyti, kad gali tarnauti armijoje kaip lygi su vyrais.

Pradedu žiūrėti. O, geras. Režisierius pasirodo tai Ridley Scott, nemažai jo filmų matęs, nemažai patiko. Taigi žiūriu toliau ir prisimenu, kad šį filmą jau esu matęs, labai seniai, kai dar jaunas buvau. Prisimenu, kad tada labai patiko. Kokia moteris. Kokia stipri. Buvau be galo sužavėtas šios moters istorija, jos stiprybe, ryžtu ir užsispyrimų. Aš tikrai būčiau šimtą kartų palūžęs.

O dabar žiūriu ir negaliu savimi atsistebėti. Pasikeitė nuomonė. Argi moters dalia kariauti? Jau užtenka, kad vyrai bepročiai sukelia karus, išžudo begales žmonių, tai dar ir moteris, švelnias būtybes, įtraukim į šį niekšišką užsiėmimą. Moteris turėtų būti šeimos židinio saugotoja, graži, gera, švelni, kad vyrai norėtų sugrįžti pas savo žmonas, mamas, seseris, dukras, o ne eitų kariauti. Aišku, dar niekada istorijoje taip nebuvo, kad moterys sulaikytų vyrus nuo karo. Dažniausiai dar ir pastūmėja link jo, kiek karų ir kilo dėl moterų. Bet vis tiek moteris turi būti taikos simbolis. Gal jos sugebėtų sutramdyti tuos bepročius vyrus. O dabar, va, žiūriu filmą, tai argi čia moteris.

G.I.Jane (2) G.I.Jane (3) G.I.Jane (4) G.I.Jane (5) G.I.Jane (6) G.I.Jane (7) G.I.Jane (8) G.I.Jane (10) G.I.Jane (11)

Jokio grožio, jokios elegancijos. Aš aišku už lygias galimybes. Jei ten kažkokia puskvaišė moteriškė sugalvojo, kad jai geriau kariauti, o ne vaikus auginti, tebūnie. Drausti nedrausčiau ir papildomų kliūčių nesudaryčiau, bet ir neskatinčiau, neagituočiau, neromantizuočiau. Šiaip iš patirties žinau, kad vyro momentinė jėga žymiai didesnė nei moters. O kare dažniausiai to ir reikia. Nors bendrai dabar keičiasi karai. Kai atsirado šaunamasis ginklas pasidarė svarbiau ne momentinė jėga, o ištvermė, t.y. ilgalaikė jėga. Ir čia moterys pasirodo geriau už vyrus. Gal ir tikrai iš tos pusės moterys šiais laikais gali būti geresni kariai. Ai, bet aš taip esu prieš karą, tai bent negriaukim šios pasaulio grožio siųsdami moteris kariauti.

Ai, o filmas patiko. Ypač žmonai. Ji buvo sužavėta. Va, čia tai filmas, sakė.

Advertisements