Tags

, , , ,


Pagaliau peržiūrėjau visą trilogiją “Žiedų valdovas” / “The Lord of the Rings”. Jau senokai išleistas, pirma dalis 2001 metais, o paskutinė 2003.

lord-of-the-rings-trilogy

„Žiedų valdovas: Žiedo brolija“ / The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

„Žiedų valdovas: Dvi tvirtovės“ / The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)

„Žiedų valdovas: Karaliaus sugrįžimas“ /The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)

Režisierius: Peter Jackson

Vaidina: Elijah Wood, Sean Astin, Viggo Mortensen, Ian McKellen

Žanras: fantasy

Pagal knygą: J. R. R. Tolkien „Žiedų valdovas“.

Pirmą dalį žiūrėjau dar 2001 metais. Tik tada nežinojau, kad čia trilogija. Prisimenu, sėdėjau kino teatre, jėga, kažkokie goblinai, kažkur eina, kovoja ir taip vos ne kad ant pusė sakinio ir baigės. Aš taip: eee, nesupratau. Nesąmonė. Tik vėliau sužinojau, kad dar bus dvi dalys. Bet tas susierzinimas, kad likau visai nesupratęs va, nusitęsė, oho 14 metų. Nors Hobitus bendrai pažiūrėjau. Bet vis tiek prie “Žiedų valdovas” nesiryžau prisėsti. Žinojau, kad čia tie filmai “turiu pažiūrėti”, et vis negalėjau prisiversti. Ir kai pamačiau, jog rodo per TV, supratau – atėjo laikas. Aišku, teko žiūrėti naktimis, kai žmona miega, arba šiaip per kokias pertraukėles, kol ji maudosi, nes nežinau, kokią derybinė taktiką man naudoti, kad tokį filmą ir dar tokio ilgumo galėčiau žiūrėti. Taigi pradėjau sausio 1 d. Taip taip. Atšventėm Naujus metus. Kokią antrą nakties žmona užmigo, o aš užsidėjau žiūrėti (geras daiktas išmanioji televizija). Tiesa, po valandos ir aš nulūžau. Bet taip po valandą, po valandą ir baigiau žiūrėti.

Taigi kokie įspūdžiai? Tęsiau žiūrėjimą nuo antros dalies, nes pirma kaip ir matęs. Prireikė geros valandos, kad apsiprasčiau su filmu. Gal dėl to, kad taip seniai žiūrėjau tą pirmą dalį? Gal ne mano stilius fantasy. Fantasy tai čia tokios pasakos suaugusiems. T.y. tos pačios pasakos, tik kažkodėl sakoma, jog skiriama suaugusiems. Gal dėl to, kad daug baisumų? Nežinau, juk ir šiaip pasakose vaikams yra daug baisumų. Tai kuo pasakos nuo fantasy skiriasi aš nežinau.

Veikėjų be skaičiaus, visų vardai mandri ir panašūs, dar plius vietovių mandri pavadinimai, bei gyviai įvairiausių rūšių. Kažkuriuo metu supratau, kad nelabai sugebėsiu susekti kas ir prie ko. Įsidėmėjau pagrindinius veikėjus ir tiesiog pradėjau grožėtis spec. efektais. Nors dabar, tiesą sakant, kai peržiūrėjau visas dalis, kaip ir susidėliojo tie veikėjai į savo vietas, nebe taip painu, net sakyčiau visai aišku. Vat, ką reiškia atsipalaiduoti ir grožėtis. Spec. efektai tikrai nerealūs. Kokie gyviai, kokios tvirtovės, kokios kautynės, jėga.

Ai, o apie ką jis? Amžina gėrio ir blogio kova. Ir kad kiekvienas turime misiją šioje kovoje ir turime galimybę rinktis už kurią pusę būsim. Šiaip tai taip. Juk visi žinome, kad J. R. R. Tolkien rėmėsi Biblija. Ne, ne kokiais motyvais, o idėjomis, esme.

lord-of-the-rings-trilogy (2) lord-of-the-rings-trilogy (3) lord-of-the-rings-trilogy (4) lord-of-the-rings-trilogy (5) lord-of-the-rings-trilogy (6)

O šiaip vis tiek visas filmas tai kelionė. Eina, sunkiai eina, pavojai, pagundos, kovos, sunkiai neša kryžių, bet tikslas svarbus. Toks ir yra mūsų gyvenimas.

Tikriausiai, jei ne spec. efektai nebūčiau sugebėjęs baigti žiūrėti, o dabar buvo labai įdomu žiūrėti ant kiek kinų kūrėjai pasistūmėjo kurdami spec. efektus. Kažin ar dar galima kur tobuliau. Visokie gyviai atrodė kaip visiškai tikri, lyg nufilmuoti ir būtų.

Paskutinę valandą baigiau žiūrėti jau visiškai susidomėjęs ir įsitraukęs į siužetą. Ir šiaip manau visai nesvarbu ką pirmiau žiūrėti ar Hobitą, ar Žiedų valdovą. Nors Žiedų valdovas kaip ir anksčiau sukurtas ir nors Hobitas lyg priešistorė, bet man jie labai skirtingi filmai, na, išskyrus, kad idėja ta pati (gėrio ir blogio kova) ir menkas sąlytis su kai kuriais veikėjais ir su žiedu. Nes pvz. Hobite žiedas yra visai nekaltas dalykas, o šiame filme jis jau kertinis dalykas.

Tiek trumpai apie šį kokybiškai pastatytą filmą.

Advertisements