Tags

, , , , , , , , , , ,


Tadam. Tęsiu Žvaigždžių karų žiūrėjimą. Toliau antras filmas, nors epizodas ir penktas. Žvaigždžių karai: epizodas V – imperija kontratakuoja / Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back (1980):

Star_wars_Empire_strikes_back_old

Baigiantis filmui titruose žiūriu, kad režisierius Irvin Kershner. Galvojau, kad pasirodė, juk pirmo filmo George Lucas. Ir apskritai juk tai George Lucas užmanymas viso šito. Paskutinio filmo režisierius iš vis J. J. Abrams, net kino studija kita – Disney (na, su paskutiniu filmu aišku, Lucas pardavė Disney viską berods už kelis milijardus dolerių). Įdomu, o kitų dalių kas bus režisieriai?

Pagrindinisuoe vaidmenyse tie patys: Mark Hamill – Lukas Skaivokeris, Carrie Fisher – Princesė Lėja, Harrison Ford – Hanas Solo.

Labai bijojau, kad pirmas filmas Žvaigždžių karai: epizodas IV – nauja viltis / Star Wars: Episode IV – A New Hope (1977) bus tas vienintelis geras filmas, todėl atsargiai pradėjau žiūrėti. Bet ne, viskas ok. Antras filmas toks pats geras kaip pirmas, nors ir skiriasi. Antram filme daugiau veiksmo. Na, ne to kur veiksmo filmuose įprasta: šaudymai ir gaudymai. O atvirkščiai, daugiau pačio veiksmo, t.y. daugiau įvykių ir žiūri, ir įdomu, o kas dabar bus, kas po to, ir mažiau tų šaudymų, nors jų irgi netrūksta.

Aišku, filmas senas. Kai kurios scenos juokingos šiais laikais. Man tai juokingiausia kaip jie bėgioja. Koridorius trumpas, turi vaidinti, jog bėga, bet paskui juos dar turi spėti lėti robotai, tai ir bėga taip sulėtintai kažkaip, bet, ai, juk dar linksmiau žiūrėti.

Seniau kai žiūrėdavau kažkokias ištraukas iš šių filmų ar nuotraukas, tai tie robotai atrodė labai erzinančiai. O dabar ir C-3PO, ir R2-D2 ir tas gyvis Čiubaka dabar tokie mieli ir faini.

Naktim dabar bandau žiūrėti “Žiedų valdovą”, patogu per BTV neseniai rodė, tai per TEO atsisuku įrašą ir žiūriu. Bet tik po valandą gaunas pažiūrėti, po to pats lūžtu, tai dar nebaigiau nei vienos dalies. Ai, aš apie ką. Kad “Žiedų valdovas” ir “Žvaigždžių karai” man labai panašūs – amžina gėrio ir blogio kova. Tik vienas fantasy, o kitas sci-fi. Ir tiesą sakant man sci-fi artimiau dušios, man aiškiau, mažiau veikėjų, jie lengviau atskiriami.

Star_wars_Empire_strikes Star_wars_Empire_strikes star_wars_episode_v_the_empire_strikes_back_1980_1200x560_237469 star-wars-episode-v-chewie-luke-c-3po-leia-han-solo Star-Wars-Episode-V-Empire-Strikes-Back-Darth-Vader-darth-vader-18355198-1050-656 Star_wars_Empire_strikes2

Žodžiu, iš vis niekaip nesuprantu, kaip aš tų Žvaigždžių karų iki šiol buvau nematęs. Taigi tokie fantastiški filmai.

Advertisements