Tags

, , , , ,


Matyt, kad kinų žiūrėjimas darosi mano pagrindiniu hobiu. Ai, ir gerai. Bent vieną turėsiu malonumą. Ir paskutiniu metu pavyksta nemažai pažiūrėti. Taigi nors ir trumpai, bet užsirašysiu, ką žiūrėjau, kad po 10 metų būtų linksma paskaitinėti.

Žmonių vaikai / Children of Men (2006):

kinopoisk.ru

Mėgstu fantastiniu filmus. Nesuprantu kaip kas nors jų nemėgsta. Žmoną tai apgavau, pusė filmo pražiūrėjom, ta:

-Pala, nesupratau, čia ką fantastinis filmas?

Sakau, ui, nežinau, žiūrim apie ką čia. Kai liko nemažai, tai teko pripažinti, kad čia fantastinis filmas, o po filmo dar teko viską žmonai aiškinti kas ir prie ko čia. Nemanau, kad sudėtingai parodyta, manau, kad žmona neatidžiai žiūrėjo (tuo pačiu delfi naujienas skaitė, tipo, moterys moka du darbus vienu metu daryti), todėl nesuprato. O man tai labai aiškus filmas, be paslapčių. O gal dėl to ir šiek tiek nuobodokas? Labai aiškus, praktiškai nuspėjamas siužetas.

Tiesa siužetas labai įdomus ir dar įdomiau, kad labai aktualus. Filmas statytas 2006 metais ir tada nebuvo taip aktualus pabėgelių iš Sirijos ir kitų musulmoniškų šalių klausimas. O čia žiūri, rodo, 2027 metus ir toks įspūdis, jog jie pranašauja ateitį, kuri jau prasidėjo. Ui, kraupu. Tikėkimės tai ir liks mokslinė fantastika, o ne realybė.

Taigi. 2027 metai. Pasaulis sugriūvo kai vieną diena visame pasaulyje dėl kažkokių priežasčių žmonės nebegalėjo susilaukti vaikų. Visos valstybės subirėjo, tik Dž. Britanijoje išliko kažkokia valdžia, kažkokia tvarka, nors ir ji kraupi, bet vis tiek iš visų pasaulio šalių žmonės veržiasi į Londoną. Egzistuoja pasipriešinimas tokiai kraupiai valdžiai. Ir jie aptinka, kad viena moteris tapo nėščia. Jie nori ją persiųsti į laivą, kuriame yra žmonių siekiančių atkurti žmoniją ir tokia moteris gali labai pagelbėti. Tačiau ja nori pasinaudoti ir valdžia, ir sukilėliai, o dar ir pabėgeliai yra prieš viską. Ji atsiduria tarp trijų ugnių. Ir tik filmo herojus padeda jai iš žmoniškumo paskatų.

children-of-men-arizona children-of-men-baby1 large_children-of-men-islamism

Geras scenarijus. Kai kurios scenos išvis fantastiškos, pvz. kai kareiviai pamato vaiką ir nurimsta. Kaip ir viskas gerai, kaip ir įdomu. Bet nežinau, kažko lyg ir pritrūko, t.y. nesuprantu kodėl, bet man pasirodė kažkoks nuobodokas. Tikrai nesuprantu kodėl, nes kaip ir viskas ok. Gal kad tikrai galimas žmonijos scenarijus ir dėl to labai baisu man?

Taigi reziumė. Nors man ir pasirodė nuobodokas, bet filmas tikrai geras, aktualus, įdomus, žmoniškas, net labai žmoniškas, tiek teigiamu, tiek neigiamu aspektu.

Dar įdėsiu nuorodą į labai gerą recenziją: http://www.kinas.info/?review=4218;222

Advertisements