Tags

, , , , , , , ,


Šio filmo nesiruošiau žiūrėti. Po filmo Egzodas. Dievai ir Karaliai galvojau, kad tokių antibiblijinių nežiūrėsiu. Bet, ai, kažkaip kelios dienos laisvesnės, rimto filmo nesinorėjo, norėjau kažko lengvesnio (o ir žmona verkia, kad vis rimti filmai pas mane) ir netyčia žiūriu, o rodo per TV, nagi nagi pažiūrim, nejaugi ir šis bus toks antibiblijinis. Pažiūrėjau. Nojaus laivas / Noah (2014).

Noah-Character-Poster-Russell-Crowe

Lietuviai, sakyčiau, prie bajerio. Nors ir rašo reklamose, kad biblijiniais motyvais paremtas filmas, bet patys išvertė ne Nojus, o “Nojaus laivas”. Taip būtent Nojaus laivas, o ne Nojaus arka. Suprask žmogau, kad šis filmas nieko neturi bendro su biblijine istorija, o vardas Nojus yra grynas atsitiktinumas šiame dalyke.

Ir tikrai, daugiau apart vardo Nojus šiame visiškai nieko bendro su biblijine istorija. Na, dar kartais pamini kokį vardą, kuris Biblijoje irgi paminėtas, bet praktiškai visai kitame kontekste. Ne, nu, šiaip juk ir milžinai Biblijoje yra pora eilučių paminėti. O šiame filme ohoho, vos ne kad pagrindiniai veikėjai.

Net pasaulio sukūrimo istoriją režisierius sugebėjo taip sumalti į šudą, kad nebeįmanoma atpažinti, nors galėjo visai gražiai pasiremdamas šiuolaikiniu mokslu ir imdamas konkrečias Biblijos eilutes labai gražiai tą parodyti.

Ai, o gal čia kaip tie parodijų filmai? Tipo, yra rimta knyga, davai, padarom kažką juokingo ta tema, kokią nors parodiją. Ai, nu tada gal ir visai vykusi parodija.

Ir režisierius tikriausiai vegetaras. Ne, nu aš ir stengiuosiu nevalgyti mėsos, bet kažkaip šiame filme tai taip sureikšminta, kad lyg dėl to ir įvyko pasaulinis tvanas, jog žmogus pradėjo mėsą valgyti.

Dar ta mistinė ritualinė gyvatės oda. Komedija kažkokia.

emma-watson-and-douglas-booth-in-noah-2014-movie-image__140329045017 Emma-Watson-Noah-jmd-111413 Noah Noah_22_2860879k noah8 noah649

Vėl sakysit, kad nieko gražaus nepamačiau. Ne, nu kodėl. Pastatytas kokybiškai, brangios scenos, pakankamai įspūdingi efektai, gražu pažiūrėti. Tik pavadinčiau kaip nors ne Nojus, o va pavyzdžiui labai tinkamas vardas Neo. Tada ir Morfėjus galėtų būti, ir Agentas Smitas bei Orakulas.

Ai, ir Hario Poterio žvaigždė Emma Watson užaugo ir dar labiau išgražėjo. Jau gražumas jos. Vien dėl jos galima filmą žiūrėti. Ir jau moteris skaitosi. Nors man labiau priminė mokyklą, kai aš buvau įsimylėjęs klasiokę. Kažkaip labai jos panašios. Abi tokios gražios. Ach vaikystė su savo platoniškom meilėm.

Ir šiaip visai nesigaliu, kad pažiūrėjau. Gal dėl to, kad daug maž žinau tikrą biblijinę istoriją ir mane nelabai trukdė, kad iš tos istorijos padarė parodiją, o kaip veiksmo filmas visai ir nieko. Net keletą moralinių idėjų įdomių iškėlė, pavyzdžiui atleidimo. Kaip nebūtų keista prie visų tų nesąmonių ir gražių minčių įdėta.

Ne, bet kiek bandau prisiminti, tai ant kiekvieno kadro parodija iš Biblijos. Tikriausiai šis filmas bus TOP 1, kuris labiausiai nutolęs nuo to ką skelbiasi paėmusi motyvais. Čia galėtų būti kaip mokomaisi filmas vaikams, tik pradžioje prierašo reikia: Mieli vaikučiai, šiame filme rodoma biblijiniais motyvais sukurta istorija, tačiau jei norite sužinoti ką nors apie biblijinę istoriją, bent ką nors, deja, bet teks skaityti Bibliją, nes šiame filme nieko nėra iš jos, o tik prifarširuota milijonas kitų išgalvotų istorijų.

Ai, bet linksma gyventi. Kaip parodijų filmas, kaip komedija visai patiko 🙂

Advertisements