Tags

, , , ,


Šis filmas – išvis eksperimentas. Antanas L. jo nerekomendavo žiūrėti. Atseit, nors ir daug apdovanojimų turintis, nors ir laikomas krikščionišku, nes humoras lėkštas ir per daug vulgarus. Ir būčiau nežiūrėjęs, jei ne tai, jog jis kroatiškas. Tai mane sudomino, o ir šiaip įdomu pažiūrėti kokių filmų Antanas L. nerekomenduoja. Taigi Svećenikova djeca / Дети священника / The Priest’s Children (2013):

Svećenikova_djeca_promo

Režisierius: Vinko Brešan.

Situacija pakankamai įdomi. Kroatijos sala. Gyventojai baigia išmirti, nes nebegimsta naujų vaikučių. O nebegimsta, nes pasirodo, jog visi naudojasi prezervatyvais. Pas naują kunigą ateina išpažinties ir pasirodo, kad tai tų prezervatyvų pardavėjęs. Kadangi tai skaitosi nuodėmė, tai kunigas sugalvoja, kaip padaryti, jog tai nebūtų nuodėmė, o tuo pačiu ir padidinti gimstamumą. Jie praduria prezervatyvus. Ir aišku prasideda nėštumai. Vėliau dar įtraukia kitą pardavėją, karo veteraną, antimusulmoną.

Iš tikrųjų humoras labai vulgarus. Ypač apie aukštesnę kunigų valdžią, ta scena kai atvažiuoja arkivyskupas išvis nejuokinga, o šlykšti. O ir tas senas kunigas pasirodo irgi ištvirkėlis.

Bet man kažkaip patinka serbų humoras. Ui, va, pastoviai man maišosi serbai ir kroatai. Mane kroatai tikriausiai pomidorais užmėtytų. Bet man jie labai panašūs. Ir kiek kalbą nagrinėjausi (parduotuvėse ant etikėčių), tai man žiauriai panašios. Gal man artima, nes Balkanų šalyse esu nemažai praleidęs laiko, nemažai bendravęs su tais žmonėmis, buvęs trubačistų koncerte, ir šiame filme tokia balkaniška muzika, trimitų.

ThePriestsChildren_3 ThePriestsChildren_1 The_Priests_Children The_Priests_Children (6) The_Priests_Children (5) The_Priests_Children (4) The_Priests_Children (3) The_Priests_Children (2) svecenikovanaslovna Svecenikova-djeca-2 Svecenikova-djeca-2 (1) Svecenikova-djeca.mp4-big svecenikova-djeca

Žodžiu, nors ir lėkštas filmas, bet man taip priminė Balkanus, sakyčiau dokumentinis filmas apie Balkanus. O ta scena kai girtas vyras užsilipęs ant aukšto stulpo dainuoja dainas išvis klasiška.

Nors ir nerekomenduoju, bet jei kas norit pamatyti Balkanus, tai visai žiūrėtinas.

Nostalgija apėmė. Taip seniai buvau Balkanuose. Oi, jau kokius 7 metus nebuvau.

Advertisements