Tags

, , , , ,


s-j iš karto perspėju tave, atsargiai su šituo filmu, manau, kad tau nepatiktų.

Ok. Perspėjau, dabar galiu parašyti. Jau prieš daugiau kaip savaitę pažiūrėjau 3 filmus. 2 iš jų labai patiko, o vienas šiaip sau. Laiko labai neturiu paskutiniu metu, neturėjau net kada trumpai parašyti. Ištaikiau pusvalanduką laisvą. Tai nuo to kuris šiaip sau ir pradėsiu.

Turkijos gamybos filmas – Žiemos miegas / Winter Sleep / Зимняя спячка / Kış Uykusu (2014):

winter_sleep (2)

Kaip iš vis ant jo užtaikiau? Kažkuriuose komentaruose iš tų paskutinių žiūrėtų filmų buvo nuoroda į šį. Pažiūrėjau režisierius Nuri Bilge Ceylan. Man jo Once upon a time in Anatolia patiko. Galvoju, gal ir kitas patiks. Pagooglinau. Radau teigiamą atsiliepimą:

http://zurnalaskinas.lt/kino-teatras/2015-03-01/ziemos-miegas-ks-uykusu

Va, s-j nukopijuoju ištrauką iš interneto:

<< Teko neseniai matyti šį puikų filmą ir galiu nuoširdžiai rekomenduoti. Pakankamai ilgas ir kantrybės reikalaujantis kūrinys. Tiesa, atmosfera, Turkijos aplinka ir emocijos perteiktos idealiai. Sakyčiau, jog tai lėtas, netgi – meditacinis kinas su puikia pabaiga. Pagrindinio veikėjo santykis su savo šeimos nariais ir pačiu savimi, pašalinių žmonių gyvenimai, kiekvienam artimos arba abejonių keliančios gyvenimiškos tiesos…viskas tarsi filosofijos knyga, pateikta filmo pavidalu.

Galima sakyti esu šio režisieriaus gerbėjas. Filmai – tikri šedevrai, kuriuos žiūrėti reikia su ypatingu nusiteikimu.

Todėl pamatęs naują filmą apturėjau ypatinga džiugesį su nuojauta gerai praleisti kažkurį ramų vakarą. Kam įdomu, pažiūrėkite “Distant”, “Once upon a time in Anatolia”, “Three monkeys”. Rekomenduoju! Kaip supratau iš taiklaus linkomano Dovoodoo komentaro, režisierius ir toliau išlaiko savo nuostabų melancholišką stilių.
Veiksmo mėgėjams ir jaunimui tikrai verta pagalvoti prieš pasisprendžiant žiūrėti. Tai savotiškas snobo ar “kinopavasario” kinas.
Geros peržiūros! >>

winter_sleep

Na, ką? Aš tikriausiai maniakas. Peržiūrėjau šį filmą, nors jis trunka virš 3 valandų. Filmo pavadinimas absoliučiai tikslus. Žiemos miegas. 2 valandas buvo žiauriai neįdomu. Tiesiog žiauriai. Kažkokie neįdomūs pafilosofavimai apie gyvenimą, nesipriešinimo blogiui politiką ir pan. Hrrrr… Tiesiog jų filosofavimo temos man visiškai neįdomios.

Kodėl nemečiau žiūrėti? Nežinau. Buvo įdomu sužinoti kaip čia kažkam jis galėjo patikti. Ir lygiai po dviejų valandų filmo scena kai vyras kalbasi su žmona. Vau, nuo čia prasidėjo įdomumas. Ir nors ir toliau buvo po keliolika minučių neįdomių scenu, bet apskritai ta likusi 1:16 minučių jau susižiūrėjo įdomiai. Na, taip įžanga buvo būtina, kad pamatyti to vyro psichologinį portretą. Bet, atsiprašau, 2 valandos įžangos? Nors gal taip ir pamatėm koks užknisantis tas vyras, savo primygtinais klausimais, savo teorijom. Kaip taikliai parodytas psichologinis despotas. Ir dar daugiau, kad ir jam pačiam yra blogai. Artimiems žmonėms sukuria nelaimingą gyvenimą, bet ir pats jaučiasi dėl to nelaimingas.

Tai kaip dabar sakyti? Patiko filmas ar ne? Pirmos dvi valandos – nepatiko. Likusios 1:16 – patiko. Kaip ir daugiau laiko nepatiko. Nors galutinė dalis kaip ir patiko, tai gal ir visas patiko? 🙂

Žodžiu, taip. Kito filmo aš šio režisieriaus dar ilgai nežiūrėsiu 🙂

Advertisements