Tags

, , , , , , , ,


Vėl užpuolė darbai. Ir nors pažiūrėti keletą filmų spėjau, bet pasidalinti dienoraštyje apie filmus nebespėju. Ištaikiau laisvesnę minutę ir pabandysiu aprašyti po vieną. Taigi Antano L. labai rekomenduotas režisieriaus Ridley Scott filmas Telma ir Luiza / Thelma & Louise (1991):

thelma-and-louise

Filmas apdovanotas „Oskaru“ už geriausią originalų scenarijų. Įdomus tas Ridley Scott, labai įvairių žanrų filmus kuria.

Vaidina Susan Sarandon (Antano numylėtinė), Geena Davis, Michael Madsen, Brad Pitt (o geras).

thelma-and-louise (2) thelma-and-louise (3)

Kai baigiau žiūrėti, prisiminiau, kad senų senovėje žiūrėjau šį filmą. Ir pamenu, kad man tada patiko, kad visai kitoks požiūris buvo į filmą. Man tada tai buvo veiksmo filmas, praktiškai be kažkokių kitų idėjinių dalykų. Dabar žiūrėjau kitomis akimis, galvojau, ką tuo norėta pasakyti. Šiaip erzino to laikotarpio mados. Nežinau, kodėl man to laikotrapio moterų mada labai nepatinka: apsirengimas, išsidažimas, o ypač cheminės šukuosenos. Tai aš taip nutariau, kad geriausia filmus žiūrėti tuo laikotarpiu kai jis pastatytas, o ne vėliau po 25 metų. Nors iš kitos pusės, jei filmas yra klasika, tai ir po 50 metų jį žiūrėti yra gerai.

Žiūrėjom su žmona. Antanas sakė, kad turėtų patikti ir mano žmonai. Nepatiko 🙂 Bet pažiūrėjo. Po filmo klausiu žmonos. Tai apie ką čia tas filmas, nes aš nesupratau minties.

-Apie laisvę.

Na, jo toks šioks toks feministinis. Ir tikrai kaip ir apie laisvę. Vyro užguita moteriškė (Telma) nutaria pasipriešinti tironui vyrui ir išvykti savaitgaliui su drauge Luisa (kuri turi gerą, tikrą draugą, vat kokia tikra meilė iš vyro pusės, čia pavydėti galima). Taip Telmos vyras niekšas, negerbiantis moterų, net nelailkantis jų žmonėmis, bet atitrūkus, išsilaisvinus Telma savo laisvėmis pradeda riboti kitų laisves. Sekso ištroškusi, atsiprašau už išsireiškimą, bet tikrai Telma kiekvienam sutiktam vyrui kabinosi ant kaklo ir bandė įsitempti į lovą, bare labai seksualiai flirtuoja su vietiniu donžuanu. Tačiau, kai reikalas ateina iki sekso, ji persigalvoja, atseit, čia tik flirtas buvo. Kaip vėliau matom, su kitu, ji labai lengvai sugula į lovą, nors tik prieš kelias dienas ją bandė išprievartauti ir ji patyrė šoką. Taigi vyrukas pašėlsta ir bando išprievartauti. Na, taip, prievartauti negalima. Bet aš eilinį kartą sakau, kam reikia davesti vyrus iki to, kad jie nebegalvotų galvą, nes smegenis sperma užpilė. Taip aišku, kad vyras kaltas. Tai yra bandymas išprievartauti. Bet jis nepavyko. Taip apdaužė. Bet dėl to, kad žmogus kažką negražiai pasakė, davė į snukį, jį nušauti? Tai juk viršyta būtinoji gintis. Net stipriai viršyta, nes jis jau stovėjo ir tik žodžiais besikoliojo. Europoje juk net mirties bausmė panaikinta. Sugauna kokį maniaką, kuris kad ir 50 žmonių išžudė ir nieko. Niekas jo nenužudo. Nes šiaip tai ir Dievo pasakyta: Nežudyk. Taip izoliouja nuo visuomenės, kad daugiau nežudytų, bet mes negalim atimti kitam gyvybės. Nebent, kaip ir sakau, jei gelbsti savo. Klausiu žmonos, ar tu tokiu atveju nužudytum žmogų:

-Taip žinoma.

-Bet aš juk žinau, kad nenužudytum.

-Na, taip, šaučiau į kiaušus.

Čia kažkas panašiau.

Ir visame filme viršyta būtinoji gintis. Neadekvačiai jos elgiasi. Benzovežio vairuotojas negražiai atsiliepė apie moteris, tai bats davai susprogdinam jo automobilį. Gerai, kad nesmarkiai sprogo dar. Galėjo nunešti visus. Policininkas sustabdė, tai pistoletą jam prie smilkinio. Bet todėl ir yra baudžiama už grąsinimą ginklu, nes tai labai pavojinga. Gali netyčia nuspausti gaiduką. Arba suspurdės išsigandęs žmogus ir tu paspausi. Iki žmogžudystės viena akimirka likusi. Žiauriai pavojinga. Palikti vidurį dykumos ant karščio be vandens bagažinėje uždarytą žmogų. Nežinau, iki žmogžudystės irgi viena akimirka. O po to dar ateina apsirūkęs negras ir pučia tau dūmus pro mažą skylutę, kad žmogus užtrokštų, nusibaigtų, jei ant karščio kažkaip sugebėjo išgyventi. Įtariu, kad vaikystėje man ši scena buvo juokinga, o dabar siaubinga. Po to lenktynės – gaudynės, kiek mašinų sugadinta, kiek apvirto, tai bent jau sužeidimų policininkai tikrai patyrė. O juk irgi galėjo baigtis kai kam ir mirtimi arba invalidumu visam gyvenimui. Ginkluotas parduotuvės apiplėšimas, o kas jei parduotuvės savininkas nenorėtų atiduoti sunkiai savo uždirbtų pinigų. Gal jam skolos ant galvos, o čia dar paskutinius grašius ateina ir kažkas atima. Iki žmogžudystės irgi tik akimirka. Ir pabaigai savižudybė kaip Laisvės himnas. Aš būsiu laisvas ir nusižudysiu. Labai pamokoma istorija.

Aš ką noriu pasakyti. Kad vaikystėje kai žiūrėjau, man šitos moterys atrodė kaip didvyrės. Išsilaisvinusios. Laisvos. Linksmos ir laimingos. Sektinas pavyzdys. Dabar kai žiūrėjau. Tai jų elgesys siaubingas. Keliantis pavojų visuomenės gerovei. Taip blogio pradžia yra Telmos vyras. Blogis gimdo blogį. Ypač jei jam pasiduodi, tai kuo toliau darosi tik blogiau. Bet mes esam žmonės. Nors ir netobuli, bet turintis protą ir valią. Galim pasipriešinti blogiui gėriu. Sustoti. O gėris gimdo gėrį. Deja, šitam filme to nenutiko. Blogis pradėjo keroti, vešėti, plisti.

brad-pitt-thelma-and-louise (2) brad-pitt-thelma-and-louise

Na, apie linksmesniu dalykus. Nors vyrai man ir nepatinka, bet šita scena su Brad Pitt nereali. Net man patiko. Tikrai seksualus vyras. Ok, jau ok, patiko ir moterys:

Geena Davis - Thelma & Louise Geena Davis - Thelma & Louise_1 (2) Geena Davis - Thelma & Louise_1

Šita scena su Geena Davis irgi nerealiai erotiška. Ir jokių nuogybių. Tempia už kojyčių, o suknelė užkliuva už lovos ir po truputi atidengia triusikėlius. Vėliau rodo ir daugiau nuogo kūno, bet ten jau nebe erotika. Net sakyčiau nebūtina buvo, rodyti, nors bendrai reikėjo parodyti, kad Telma užsiėmė seksu iki galo, o ne sustojo kaip su tuo prievartautoju. Na, taip. Bradui Pitui ir aš neatsispirčiau. Juokauju 🙂

Ai ir dar. Tokią išvadą pasidariau. Gali aprengti moterį kaip nors negražiai. Išdažyti šlykščiai. Sušukuoti keistai. Bet jei ją nurengsi, vis tiek grožis išlys. Gražios moterys, kad ir kaip bandytų slėptis.

Ok, pabaigai. Nors ir nelabai supratau filmo minties. Nors ir sunkiai žiūrėjosi, bet rekomenduoju ir kitiems pažiūrėti. Šiaip ar taip tai filmas “Telma ir Luiza” yra filmų klasika.

Gero žiūrėjimo.