Tags

, , , , , , , , ,


Dar vienas filmas iš Antano L. rekomendacijų. Nors šitą ir pats buvau nusižiūrėjęs, bet kai parekomendavo tai ir pažiūrėjau. Toks žiūrėtinas ir su žmona. Iš kart pasakysiu, kad filmas patiko, nors daug rašysiu kaip ir neigiamų emocijų. Taigi Mažylis / Little Boy (2015):

Little-Boy

Pirmiausia pasirodė, kad tai netinkamas filmo pavadinimas filmui apie Antrąjį Pasaulinį karą. Ir iš tiesų. Tai labai nestandartinis filmas apie karą. Tai filmas apie tikėjimą, viltį ir meilę. T.y. kaip ir krikščioniškas kino filmas. Visas veiksmas vyksta karo užnugaryje. JAV. Japonai užpuola Perl Harborą. Įdomu, kad mums Antrojo Pasaulinio karo pagrindinis priešas buvo vokiečiai, o JAV matome, kad japonai. Amerikiečiai stoja savanoriais. Mažylio brolio nepaima į karą, todėl į karą išeina vienintelis vaikio ramstis tėvas. Vaikis išgirsta per pamokslą, kad jei bus tikėjimas nors kaip už garstyčios grūdą, tai galima kalną pajudinti. Superherojus iš komiksų knygelės parodo fokusą, po kurio berniukas įtiki savo supergaliomis. Bet kad turėti labai stiprų tikėjimą, reikia įvykdyti viduramžių seną slaptą užduočių sąrašą. Kuris šiaip paremtas Biblija. Vienas iš paildomų ir sudėtingiausių dalykų – susidraugauti su Priešu.

Ok. Kas erzino. Tik pamačiau mažylio tėvą ir susinervinau. Man taip Elą Bandį iš “Vedęs ir turi vaikų” priminė, o čia juk rimtas filmas, ne komedija. Toliau dar gražiau. Pagrindinis veikėjas – mažylis, man kaip du vandens lašai Macaulay Culkin iš filmo “Vienas namuose”. Dar ir mama ne mano skonio. O ir brolis paaugliškai naglas. Ai, dar ir superherojus iš komiksų knygelės. Mane erzino kaip aktoriai. Kažkokia nesąmonė.

Reikalus pataisė kunigas, o ypač japonas. Simpatiški aktoriai. Ypač patiko japonas.

Į motiną pabaigoje pradėjau žiūrėti su ypatinga pagarba. Retai filmuose parodo tokias geras tikras mamas ir žmonas. Idealas. Vyras kare. Tikriausiai net žuvęs jau. Paauglys sūnus bando užimti tėvo vietą, bet jis dar tam nesubrendęs. Mažylis auga su defektu, t.y. neauga, dėl to kiti vaikai tyčiojasi iš jo. Dar gydytojas bando sukti sparną apie ją. Tokioje sudėtingoje situacijoje suvaldė ir sūnus, ir save pačią. Didžiulė pagarba.

Ypatinga pagarba man buvo vyresnėliui broliui. Nors kaip ir rašiau pradžioje mane erzino. Paauglys. Tačiau gyvenimas priverčia per vieną dieną suaugti, užimti tėvo vietą, tačiau dar jis tam nesubrendęs, bet niekas jo neklausia. Ir pyktis, ir liūdesys. Dar čia po miestą vaikšto japonas. Priešas. Eina primušti jo. Filme be galo gražiai parodomas paauglio virtimas vyru. Man ta scena pati gražiausia šiame filme.

Kunigas. Šiek tiek su misticizmu – senovinis viduramžių slaptas užduočių sąrašas kaip įgauti stiprų tikėjimą. Bet su vaikais taip ir reikia bendrauti. Suaugusiems reikia rimtai. O vaikams galima ir pasakų. Pirmas šviesus žmogus miestelyje apimtame neapykantos priešams japonams.

Japonas. Labai išmintingas ir geras žmogus.

Dar geras momentas kai vaikis iš parduotuvės paėmė vieną garstyčio grūdelį 🙂 Kad galėtų tėtį susigrąžinti.

Little-Boy (2) Little-Boy (3) Little-Boy (4)

Ir nors aktoriai mane erzino, bet scenarijus – 10 balų. Nerealus.

Tikrai rekomenduoju. O ir aktoriams gal jums antipatijos nebus. Net nežinau kas man čia susirodė. Bet kokiu atveju scenarijus tobulas. Pasirodo, kad tikrai JAV numetė atominę bombą ant japonų vardu “Little Boy”. Ir net žemės drebėjimas 3 mėnesiai iki tol buvo JAV tose vietose, kur filmuojamas filmas. Labai jautrus filmas.

Žodžiu, geriausias, labiausiai patikęs filmas per šią savaitę.

Advertisements