Tags

, , , , , ,


Vis dar sergu, taigi labai trumpai pristatau kitą labai gerą filmą Kur draugo namas? / Where is the Friend’s Home? / Khane-ye doust kodjast? (1987):

Where is the Friend's Home

Šalis: Iranas
Režisierius: Abbas Kiarostam
Įgarsinimas: LvB

Apie filmą:

Abbas Kiarostami filmas ne veltui pasaulinio garso kino kritikų vadinamas vienu iš geriausių paskutinių dešimtmečių vaikiškų juostų. „Vaikiškų“, – tai kalbant ne iš primityviosios pusės, bet kalbant apie atskleidimą žiūrovams visos gilumos ir sudėtingumo dar nesutvirtėjusioje vaikiškoje sieloje. Nors be abejonės, tai juosta skirta vaikams ir visai šeimai.
Pavyzdžiui, – Jungtinėje Karalystėje šis genialus kūrinys yra įtrauktas į dešimties filmų sąrašą, kurie rekomenduojami Britų Kino Akademijos Instituto pastoviai peržiūrai vaikams iki 14-os metų.
Pagrindinio veikėjo, 8-erių metukų berniuko įvaizdis, per klaidą paėmusio savo suolo draugo sąsiuvinį ir paskui išvykusio į paieškas gretimame kaimelyje, kad žūt būt sugrąžinti jį, – pribloškia taip, – tokiu neapsakomu gėriu, užuojauta ir jausmu, kad tikrai neatrodo, kad tai yra vaikiška atsakomybė…

LvB komentaras:

Na štai ir pristatau trečią savotiškos, galima sakyti, trilogijos apie vaikus, – tik šį kartą kito Irano genijaus rež Abbas Kiarostami  juostą – „Where is the friends home? – (Kur Draugo Namas?) – 1987.
Prieš tai galėjote susipažinti ir pasimėgauti dvejais, mano galva, rež. Majid Majidi pasauliniais meniniais super šedevrais, kaip – Children of Heaven (Dangaus vaikai)-1997 ir porą metų vėliau sukurtu – The Color Of Paradise (Rojaus Spalva)-1999.
Mintyse taip norėjosi išversti bei įgarsinti ir trečią kino mago Majid Majidi dar vieną filmą, bet, garbės žodis, – niekas taip stipriai nepaveikė daugelių aspektų kaip ši geniali juosta. Ypač berniuko super organinė, kaip mėgsta sakyti mano mylima dėstytoja Rasa Paukštytė, vaidyba-nevaidyba…. Net nesitiki, kad taip natūraliai įmanoma suvaidinti. Aš neįsivaizduoju kokiomis ten priemonėmis Irano režisieriai taip “priverčia” tuos vaikus taip “gyventi” ekrane… Šis kūrinys tai ne jau nuvalkiotas žodis “šedevras”. Tai kažkas žymiai daugiau! Tai akinantis šviesulys tikro kino meno pasaulyje!
Labai prasmingas, išmintingas, šviesus, super filosofinis filmas apie tikrų tikriausią draugystę… Suvirpins, sušildys bei atjaunins net ir pačias šalčiausias širdis… Man  kažkaip šią juostą norisi palyginti ir sugretinti su viena iš mylimiausių mano kada skaitytų ir iki šiol pastoviai tebeskaitomų vos ne kiekvienoje kelionėje Paulo Coelho – “Alchemikas” iš begalės minčių, simbolių bei filosofijos konteksto, jei taip tinka, išsireikšti…
Stengiausi išversti šį Irano perliuką kaip galima tiksliau. Kai ką patobulinau su persų kalbos žinovu, savo geru pažįstamu.
O vaikams, tėveliai, būtinai  turėtumėte parodyti visa taip vadinamą šią nuostabią trilogiją. Ir Jūsų vaikučiai bus dar doresni visomis prasmėmis…
Koks šio brangaakmenio mano įvertinimas, – turbūt patys suprantate:)

Where is the Friend's Home (1) Where is the Friend's Home (2) Where is the Friend's Home (3) Where is the Friend's Home (4)

O aš po tokio puikaus LvB pristatymo nebeturiu ką bepridurti.

Advertisements