Tags

, , , , , ,


Taigi dar apie vieną gerą filmą trumpai. Ir kol sergu tai manęs negalima mušti už tai, kad tiesiog nukopijuoju aprašymus. Baltas balionas / Badkonake sefid / The White Balloon (1995):

The White Balloon

Įgarsinimas: LvB
Subtitrai: išvertė Antanas L.

Šalis: Iranas
Režisierius: Jafar Panahi

Apie filmą:

Tai nepaprastai šviesus bei šiltas filmas apie vaikus. Siužetas gan paprastas. Mergaitė šiaip ne taip išprašo iš savo mamos, kad ji duotų jai pinigų auksinei žuvelei pirkti, be kurios negalima švęsti pagal musulmonišką paprotį, Naujųjų Metų. Labai nenoriai, bet mama duoda pinigų.
Toliau filmo veiksmas virsta vaikų kelionėmis ir blaškymusį po Teheraną. Pats pagrindinis šios prasmingos kino juostos iš Irano veikėjas yra septynmetė labai išmintinga mergaitė, kuri taip tikroviškai, tiesiog gyvena savo rolėje, kad net pati turbūt nesupranta, kad jinai tiktai aktorė.

Ši meninė šeimyninė kino juosta laimėjo Kanų kino festivalio auksinę kamerą ir kitus prestižinius prizus pasaulinio lygio kino festivaliuose.

LvB komentaras:

Trumpai apie praeitą savaitę pažadėtą Jums “bombonkę” vaikučiams ir visiems kino meno gerbėjams.
Prieš 10 mėnesių Jūsų pagrindinis maitintojas lietuviškai įgarsintu kinu LM BRACHIOZAURAS ponas Morpheus įkėlė iranietiškojo kino pasididžiavimą “Dangaus vaikai”. Prieš 6 mėnesius kitas maitintojas LM TIRANOZAURAS ponas Jushkaa (BTG) įkėlė kitą Irano perliukštį vaikams “Kur draugo namas?” Šis, turbūt paskutinis išverstas ir įgarsintas filmas iš egzotiškojo Irano, galima sakyti, sudaro su anais dvejais šedevriukais, tokią kaip ir savotišką trilogiją: Brolis – Sesuo – Draugas. Kam patiko anie 2 filmai, turėtų patikti ir šis, nors gal kažkiek ir “nedatraukia” iki anų. Bet tai tiktai mano nereikšminga nuomonė. Įsitikinęs, kad teisingų tėvų teisingiems neišlepintiems atžalėlėms bus tikras vanilinis zefyras. Apie pačią ekranizaciją
nerašysiu, nes ponas TIRANOZAURAS Jushkaa aprašymą trumputį jau įdėjo. Tik glaustai pasakysiu, kad pati istorija tikrai originali, labai graži ir pripildyta gerumo ir dorumo, kaip ir kiti pries tai paminėti filmai. Ir ypač naudinga mažiesiems žiūrovams.
Turbūt jau ir uždarysiu šia juosta mano taip pamėgto Iranietiškojo kino vaikams temą. Daugiau nelabai randu, ką galima dar būtų išversti ir įgarsinti kažką pozityvaus, pamokančio ir, kad dar tiktų jauniausiai chebrytei…
Dėkoju ponui Antanui už eilinę pagalbą su subtitrais ir tiekėjui Jushkaaaaaaaiiii (BTG), patys suprantate už ką…
Gero kaifo jauniesiems pipirams ir druskelėms…..

Badkonake.sefid.1995.DVDRip.x264.AAC.LT.FA-LvB.mkv_snapshot_00.07.18_[2015.09.16_19.16.39] Badkonake.sefid.1995.DVDRip.x264.AAC.LT.FA-LvB.mkv_snapshot_00.25.02_[2015.09.16_19.16.53] Badkonake.sefid.1995.DVDRip.x264.AAC.LT.FA-LvB.mkv_snapshot_00.49.37_[2015.09.16_19.16.57] Badkonake.sefid.1995.DVDRip.x264.AAC.LT.FA-LvB.mkv_snapshot_01.15.10_[2015.09.16_19.17.08] Badkonake-sefid-Den-vita-ballongen (2) Badkonake-sefid-Den-vita-ballongen

Man šis filmas nuobodesnis už tuos praeitus. Ir man praeituose buvo aiškiau išreikšta artimo meilė. Praktiškai galima žiūrėti ir mokintis, kaip reikia pagal Dievo įsakymus mylėti savo artimą. O šiame tai toks įspūdis, kad visi tik ir taikėsi kaip pasisavinti tos mergaitės pinigus. Bet įdomus islamiškas (tikriausiai) dalykas, negeli šiaip atimti, turi įtikinti, t.y. apgauti ir jei pavyko apgauti, tai jau pats kaltas, kad durnas esi.

Bet iš kitos pusės apie šį filmą daugiau galvoju po peržiūros, nei po anų. Tuose kaip ir aišku. Dangaus vaikai. Net pavadinimas sako, kad mums nori parodyti kaip žmonės turėtų elgtis, arba kaip elgsis Danguje. O šiame filme sudėtingiau, reikia pagalvoti. Ko tie iraniečiai tokie užp*santys. Kareivis pristojo, parduotės savininkas, žuvyčių pardavėjas, gyvačių užkalbėtojai ir kiti, visi užknisantys. Ir tuo pačiu padedantys.

Gero žiūrėjimo.