Tags

, , , ,


Neištaikau laiko pažiūrėti filmams, tai šį Antano L. rekomenduotą filmą pradėjau žiūrėti dieną, o baigiau naktį. Pusę filmo pažiūrėjau dieną, nespėjau viso, o kurią čia naktį atsibudau, nebegalėjau užmigti, tai atsikėliau ir baigiau žiūrėti. Taigi vėl Pietų Korėjos filmas Blogas vyrukas / Bad Guy / Nabbeun namja:

Bad-Guy

Režisierius: Kim Ki-Duk. Iš tų pavardžių net nesuprasi ar čia vyras, ar moteris. Kiti jo filmai: The Isle (2000) – labai seniai matytas, patiko, nors pasirodė labai žiaurus, bet labai užburiantis, mistizuojantis. Ir “Spring, Summer, Fall, Winter… and Spring” – šito tikriausiai nesu matęs, bet girdėjau irgi nemažai rekomendacijų.

Taigi grįžtam prie šio. Jau iš pavadinimo ir posterio įtariau, kad bus sunkus filmas. Ir tikrai. Žiūriu. Eina banditas gatve, pamatė gražią panelę, užsinorėjo, na, ok, ok, įsimylėjo. Panelė graži, gera, mokosi universitete, turi vaikiną, kurio neprisileidžia iki vestuvių, žodžiu, visa tokia teigiama. O jis banditas, žmogžudys, prostitučių suteneris. Tam, kad užkariauti jos širdį, jis apgaulės būdu paverčia ją viena iš savo prostitučių. Na, taip, galima sakyti, kad ir ji nėra absoliučiai šventa (o kas iš mūsų be nuodėmės?). Knygyne išplėšia iš knygos erotinę nuotrauką. Ir po to susivilioja tyčia palikta pinigine, pasisavina ją sau. Taigi banditas paverčia ją prostitute. Be visa ko, pati romantiškiausia scena, kai jis atsiveža savo meilę prie jūros ir abu romantiškai stebi, kaip mergina eina skandintis. Kadangi jau tokia scena, kad abu žiūri kaip ji skandinasi, tai kad būtų dar viskas baisiau, galima įtarti, kad ta mergina, tai jo buvusioji. Na, ir dabar, kai jos nebeliks, jam atsiriš pilnai rankos bendrauti su nauja meile. Na, galvoju, bent pabaigoje bus nors šviesos spindulėlis. Mano supratimu, kas yra šviesa. Bet ne, po ilgų fizinių ir dvasinių kovų, abu pabėga iš viso to purvo ir … Ir toliau jis suteneriauja, tik dabar vienintelė jo prostitutė – jo mylimoji.

Kraupu.

Ar aš ką nors supratau? Nea. Kokia filmo idėja? Koks moralas? Ką mums tuo norima pasakyti. Ok, pažiūrim, ką sako visažinis Google.

Filmo herojai tiesiog apsėsti meilės paieškos. Net jei negali sau to pripažinti.

Šis filmas tai vaistas žiaurumo ir abejingumo, nes reikia gydyti panašiu.

Kaip iš neapykantos gimsta meilė.

Nuo neapykantos iki meilės tik vienas žingsnis. Hmz, šiaip tai atvirkščiai, nuo meilės iki neapykantos – vienas žingsnis. Bet gal, gal. Man tai nesuprantamas dalykas kaip nuo neapykantos gali kilti meilė.

Ok, nusibodo skaityti kitų atsiliepimus, nes vis tiek kažkaip niekas neaiškėja.

Bad-Guy (2) Bad-Guy (2) Bad-Guy (3) Bad-Guy (4) Bad-Guy (5) Bad-Guy (6) Bad-Guy (7) Bad-Guy (8) Bad-Guy (9) Bad-Guy (10) Bad-Guy (11) Bad-Guy (12)

Nors ir nesupratau minties, bet filmas patiko. Toks užburiantis, sukrečiantis. Ką mes žinom apie meilę? Kaip mes ją suprantame? Ką galėtume padaryti dėl savo meilės, savo mylimąjam?

Rekomenduoju.