Tags

,


Aš gi šioks toks kompiuteristas. Tai, ką ne kietas aš? Žodžiu mėgstu aš išbandyti naujoves. Kai tik Microsoft pranešė, kad į naują OS Windows 10 bus galima nemokamai atsinaujinti ir tam reikia užsisakyti atnaujinimą, tai aš tą iš kart ir padariau. Aišku, ne darbinio kompiuterio. Turiu aš darbe nusisavinęs loptopą, t.y. pasiskolinęs neribotam naudojimui, t.y. iš manęs jį bet kada gali paimti, bet kol kas stovi ant mano stalo visokiems eksperimentams. Va, ant jo ir bandysiu. O savo darbinį tiek jau to, paliksiu mūsų adminams.

Taigi užsisakiau ir nekantraudamas laukiu. Kiekvieną rytą įsijungdavau pažiūrėti, ar jau galiu naujintintis. Ir tikrai, labai greitai, per kokią savaitę, gavau pranešimą, kad jau galiu naujintis. Tą iš karto ir pradėjau daryti. Viskas gerai atsisiuntė, pradėjo kopijuoti seną versiją, tada naują, žodžiu lėtai, bet užtikrintai progresas ėjosi. Po to ekranas pajuodo. Na, buvo ir tarpinių pajuodimų, bet šį kartą ilgam. Po poros valandų nutariau, kad juodumas nebedings ir išjungiau kompiuterį. Po restarto gražiai atstatė viską į mano senus Windows 7. Beveik gražiai. Pradėjo rašyti, kad mano Windows nebelegalūs ir kad vos ne, kad po 30 dienų užsilenks iš vis. Aš pas adminus. Adminai per 5 min. sutvarkė, viskas, ok. Paklausė ar dabar būtinai noriu Windows 10. Ne, dabar nebūtina, kada nors.

Ok. Užsisakau atnaujinimą iš naujo (juk noriu be adminų kaip nors). Kadangi sako, jog Microsoft viską dabar seka, tai turėjo matyti, kad man nesigavo atnaujinti ir jie pataisys. Taigi tikiuosi dabar gausiu naujesnį atnaujinimą su pataisymu. Šį kartą laukti teko ilgai. Na, taip. Logiška, kol suras dėl ko blogai. Be to tokių kaip aš ne vienas. Aš vėl kas dieną įsijungiu kompiuterį pažiūrėti, kad gal jau bus galima bandyti. Kažkur po dviejų mėnesių man vėl praneša, kad jau galiu naujintis. Ok, nieko nelaukdamas paleidžiu atnaujinimą. Ekranas dažnai pajuoduoja, bet vis vėl įsijungia vaizdas. Pagaliau užgęsta ilgam. Ai, gal aš tada per trumpai laukiau pirmą kartą, gal ilgiau laukti riekėjo. Palieku nakčiai. Ryte ekranas toks pat juodas. Nieko nebus. Pabandau išjungti. Paleidžiu iš naujo, pradeda krautis, bet vėl įsijungia juodas ekranas ir viskas. Ui. Šį kartą – “tobuliau”, tai yra į senus Windows nebegrąžina. Aš vėl pas adminus. Jie išsineša kompą, 10 minučių, atnaujina BIOS’ą kompo. Grąžina su mano išsvajotais Windows 10.

Ok. Kaip su senomis programomis. Aha, dvi programos kurios mane domina, ar reiks perinstaliuoti ar ne. Ok, viena veikia. O kaip kita? Ne, kita nepasileidžia. Bandau pats pataisyti, nesigauna. Šį kartą jau gėda eiti pas adminus, pasikviečiu kitą specialistą. Aha, taip ir taip, reikia vieną failą perrašyti. Ups, sistema neleidžia. Failas užlokintas ar tai admino teisių nėra (aha, aš tai admino vardu įsiloginęs). Nieko nepadarysi, vėl pas adminus, jie vėl per 5 min. pataiso.

Gerai turėti gerus adminus. Oi, o ką man daryti su kompais, kurie pas žmoną? Aš juk ir galvojau, kad pirma išsibandysiu ant vieno kompo ir jei viskas ok, tada ir pas žmoną naujinsiu. Oi, gal nenaujinsiu. Bent jau kol kas.

Ai, o ką gero radau ant Windows 10. Ogi nieko. Dirbu pats su Win 7 ir Win 8.1 šiai dienai (neskaitant, kad turiu virtualų XP), tai nieko gero nepamačiau. Na, kad sukergė Win 7 ir Win 8 Start mygtuką. Gal ir neblogai. Bet manęs tai ypatingai nežavi, nes jau pripratau savo naudojamų programų susidėlioti shortcut’us ant desktopo ir man Start mygtukas reikalingas tik Shutdown padaryti. Tai ant Win 10 jis net nepatogiai padarytas, ant senesnių tai buvo patogiau, didesni mygtukai, mažiau spaudinėjimo, ieškojimo. Na, bet kol kas mažai dirbu su Win 10. Ai, dar pabandžiau Microsoft Edge (nauja versija Microsoft Internet Explorer). Nieko, veikia. Visai maloniai atrodo. Bet jau pripratau prie Google Chrome. Jei kas papasakos, kad čia kažkas žymiai geriau, tai pabandysiu pažiūrėti, o kas geriau. Ikonos ant Win 10 kažkokios kampuotos, nebe tokios gražios kaip seniau. Keistai kažkaip.

Ale aptingau, net tris kartus kreipiausi į adminus. Seniau taip nedarydavau. Senatvė 🙂

Advertisements