Tags

, , , ,


Šiaip ne taip sugebėjau pažiūrėti vieną filmą. Pakvaišęs ruduo, nėra kada užsiimti malonumais, nėra kada žiūrėti filmus. Na, bet per pertraukėles šiaip ne taip pažiūrėjau gerą filmą. Antano L. labai rekomenduotą kaip tikrai krikščionišką filmą Abejonė / Doubt (2008):

Doubt

Prieš žiūrint kaip visada paskaičiau trumpą filmo aprašymą (na, ar apskritai įdomi tema), tai pirmas 45 minutes buvo aišku, ką žiūriu, ne tai, kad nuobodu, bet tiesiog labai nuspėjama, taigi pirmas 45 minutes tiesiog gėrėjausi filmu, aktorių vaidyba. Tikras malonumas žiūrėti tiek į Meryl Streep vaidinančią griežtą vienuolę, katalikiškos mokyklos direktorę, tiek į simpatišką švelnią tikinčią jaunutę vienuolę vaidinančią Amy Adams, tiek į įtarinėjamą kunigą vaidinantį Philip Seymour Hoffman. Berods už vaidybą šis filmas yra gavęs Oskarų, gal, ir tikrai buvo labai malonu grožėtis ypač kokybišku filmu. Vaidyba, operatorius ir viska kitką jautėsi besant aukštos kokybės.

Trumpai apie scenarijų. Dvi vienuolės įtaria kunigą išnaudojant jų mokyklos auklėtinį. Praktiškai įtariama pedofilija. Filmas pradedamas nuo pamokslo apie abejonę. Ir visas filmas persmelktas abejone. Ar kunigas vadovaujasi Dievo žodžiu Mylėk savo artimą ir yra pirmas vykdantis jo priesaikus? Ar bando tik prisidengti? Kokios paslaptys yra iš praeities? Kaip šiuolaikinė bažnyčia atsako į besikeičiantį pasaulį? Ar teisi griežtoji vienuolė, praktiškai persiokiajanti nekaltą (?) kunigą?

Nuo 45 minutės filmas pasiekia kulminaciją ir aš nebegaliu atsitraukti. Super. Trileris, detektyvas, drama. Ir ypač vidinės dramos. Tiek griežtos vienuolės, tiek jaunutės Dievo priesaikų bebandančios sekti vienuolės, tiek baisiais dalykais apkaltinto kunigo. Kunigas visais atžvilgiais pavaizduotas ypatingai teigiamas. Ir lygiai tiek pat nepatraukliai pavaizduota griežtoji vienuolė. Nors matom, kad griežtoji vienuolė nėra blogis, ji rūpinasi kita ankančia vienuole, taip pat rūpinasi mokiniais. Nors ir savotiškai, pagal savo supratimą. Bet tikrai jos vidinis motyvas irgi teigiamas. Ką palaikyti – nepatrauklią vienuolę ar patrauklų kunigą? Kur tiesa? Neviskas juodai balta. Kas pradžioej atrodo balta, vėliau tampa juoda, o po to vėl maišosi. Abejonė.

Dviejų požiūrių priešprieša. Senų – naujų. Muštras – laisvė. Kontrolė – meilė. Net vyro – moters.

Abejonė ir pasitikėjimas. Tikėjimas.

Labai gražiai į filmo veiksmą įsikomponuoja pamokslai, pradžioje apie abejonę, po to apie gandus (kaip plunksnos pasklinda po visą pasaulį), neapykantą, apie atsisveikinimą.

Dar labai gražiai įsikompanavo gamtos kataklizmai simbolizuojantys vidines herojų dramas. Lyg ir paprasti – vėjas, nulaužta šaka, lyg atrodytų dirbtini, bet kažkaip man labai į temą ir labai gražiai viskas susirodė.

Doubt (2) Doubt (3) Doubt (4) Doubt (5) Doubt (6) Doubt (7) Doubt (8) Doubt (9)

Tikrai geras filmas, su daug briaunų, daug minčių, apie žmoniškumą. Ar žmogus juodai baltas? Ar tik taip ir ne? Dar kartą – puiki aktorių vaidyba, daug peno apmastymams. Gero žiūrėjimo.

Advertisements