Tags

, , , ,


Na, va, šiaip ne taip pavyko pažiūrėti šį filmą apie filmą. Tai yra dokumentis filmas apie tai kaip buvo kuriamas kultinis fantastinis filmas Blade Runner. Filmas vadinasi Dangerous Days: Making Blade Runner ir tai šiokios tokios aliuzijos į patį filmo kūrimo procesą, kad tai buvo Dangerous Days – pavojingos dienos. Nors šiaip tai Blade Runner pradžioje vadinosi Dangerous Days.

dangerous-days--making-blade-runner

Filmas labai ilgas, apie 3 valandos. Ir nors Antanas L. rekomendavo pažiūrėti (bent) pirmą ir paskutinę dalį (filmas sudalintas dalimis), bet man pasidarė įdomu ir aš pažiūrėjau visą. Po 15 min., po 30 min ir šiaip ne taip pažiūrėjau visą.

Man pasirodė labai įdomu pamatyti, o kaip gi iš tikrųjų kuriami filmai. Man visada atrodė, kad daug maž taip: kažkas (režisierius) turi idėją, randa sponsorių, gauna milijonus ir tada laisvai sau kuria.

Pasirodo šiek tiek kitaip. Pas scenaristą ateina finansuotojas, sako turiu 5 tūkstančius dolerių, gal gali ką gero padaryti. Toliau ieškomas režisierius, kuris įgyvendins. Randama kino studija, kuri finansuos. Pasirašomi žiaurūs dokumentai, t.y. kad kino studija galės karpyti, pridėti ar pan. Ir tada jau režisierius gali pasireikšti. Tačiau ir tas pasireiškimas toks, kad jis pastoviai apribotas pinigais ir jų pastoviai trūksta.

Režisierius Ridley Scott labai preciziškai su daug dublių padarė filmą. Prodiuseriai pasakė – nesąmonė, per ilgas, teko apkarpyti, berods, kad net dvigubai. Įdedu pačią pikantiškiausią sceną, kurią negailestingai iškirpo. O gaila. Meilės scena. Ištrinta. Blade Runner (1982) Deleted Scene – Rachael and Deckard in a More Racey Love Scene:

Tada sako neaišku apie ką tai, pridėjo užkadrinį balsą. Dėl to užkadrinio balso daugiausia nepatenkintų. Nėra laimingos pabaigos. Pridėjo.

Dar labai įdomi dalis apie spec. efektų kūrimą. Juk tais laikais kompiuterių dar nebuvo arba dar nebuvo taip išvystyti kompiuteriniai spec. efektai ir Blade Runner įvardijamas kaip paskutinis analoginis spec. efektų filmas.

dangerous-days--making-blade-runner (2) dangerous-days--making-blade-runner (3) dangerous-days--making-blade-runner (4)

Dar vienas pastebėjimas. Kai žiūrėjau Blade Runner, tai jautėsi, ai, čia jau matyta, čia jau girdėta, neoriginalu. Tik dabar suvokiau, kad ir Matrica ir kiti fantastiniai filmai buvo pastatyti vėliau. Ir kad tai kas man pasirodė matyta, tai pirmą kartą buvo pristatyta Blade Runner, o jau kiti perėmė jo idėjas. Tai žiūrėdamas naujesnius filmus, turėjau sakyti, ai, taigi čia primena Blade Runner.  Vat, blogai žiūrėti filmus ne chronoligine tvarka.

Labai jautėsi visų meilė šiam filmui, net sakyčiau pasiaukojimas. Toks įsijautimas. Filmas padėjo labiau suprasti Blade Runner, pasijusti kažkokiam mistifikuotam. Matyti Blade Runner filme ne tik prasmę, bet meną, jausmą, emociją. Man fantastiniai filmai asocijuojasi su moksline logika, prasme, net sausoki. O dabar supratau, kad ir mokslinės fantastikos filmai gali būti jausmingi ir ne visada reikia rasti logišką paaiškinimą.

Gero visiems žiūrėjimo. Nauji mokslo metai prasidėjo, tai tikiuosi, kad prasidės ir man naujas filmų žiūrėjimo sezonas, nes paskutiniu metu nebeturiu vėl laiko kada pažiūrėti.

Advertisements