Tags

, , , , , , , , ,


Na, va artėja ilgesnis savaitgalis, tikiuosi pirmas laisvesnis per paskutinį laiką. Tikiuosi pažiūrėti kokių įdomių filmų. Ir šiaip pailsėti, nes paskutiniu laiku per daug dirbu. Nors. Šią savaitę jau tris vakarus praleidau su maže Bernardinų parke. Ką galiu pasakyti. Afigienas parkas. Toks europietiškas, aristokratiškas, nors ir dvelkia senove, bajoriste, bet kartu modernus. Žodžiu, 100 balų.

Ai, ne apie tai. Taigi ir filmą sugebėjau pažiūrėti. Leaving Las Vegas / Paliekant Las Vegasą (1995).

leaving-las-vega

Kai tik Antanas L. rekomendavo šį filmą, tai iš kart susidomėjau, nes jame vaidina Nicolas Cage. Nea, ne dėl to, kad mėgčiau šį aktorių. O atvirkščiai. Nemačiau iki šiol nei vieno filmo su Nicolas Cage, kuris man patiktų. Šaudo ir, ir … šaudo. Na, Briusas Willis irgi, bet man su juo patinka. Ir čia Antanas L. rekomenduoja Nicolas Cage. Žinokit nepatikėjau, galvojau arba Antanas apsiriko, arba aš pavardes sumaišiau, nuėjau į IMDB pasitikrinti pagal nuotrauką ar čia tas pats aktorius, kuris man nepatinka. Na, tas. Įdomu, įdomu. Tai kai tik ištaikiau laisvą valandėlę ir pažiūrėjau.

Tiesą sakant žiūrėjosi sunkiai. Matyt Nicolas Cage mane vis tiek erzino, nors šį kartą tikrai nestandartinis jo vaidmuo. Reikalą taisė be galo graži Elisabeth Shue, nors ji ir vaidino prostitutę. Na, jau jos grožis. Manau specialiai parinko ypatingai gražią, kad pajustume kontrastą – žmonių netobulumų ir savo ydų vergystės. Kad net prieš ypatingą grožį nesugebame įveikti savo netobulumo ir ydų Ui, per greitai prie išvadų.

Taigi žiūrėjosi sunkiai. Scenarijus sunkus. Alkoholikas Ben (Cage). Ar tai žmona paliko jį dėl to, kad jis geria, ar tai jis geria, nes žmona paliko, jis jau neprisimena. Draugai atstumė, iš gero darbo išmetė. Jis nebematydamas prasmės nutaria išsiparduoti ir už gautus pinigus išvažiuoti į Las Vegasą ir prisigerti iki mirties. Atvažiavus į Las Vegas jis sutinka prostitutę Serą (Elisabeth Shue). Nusisamdo ją valandai. Abu pasiekę visišką dugną.

Įsimyli. Kaip galima mylėti netobulą žmogų? Bet juk mes visi netobuli. Tik filmas hiperbolizuoja, sutirština spalvas, kad aiškiai pamatytume problemą. Na, ok, netobulą žmogų įsimylėti gal ir galima. Bet kaip patikėti, kad tave tokį netobulą (visišką alkoholiką ar prostitutę) gali kažkas mylėti? Kaip gali? Ne, neįmanoma.

Aš dar vieną dalyką galvojau. Visą filmą žiūrėjau ir keikiau tą Ben’ą. Šitokia moteris. Šitokio gražumo, gerumo ir jautrumo. Mylinti jį. Na, ir kas kad su ydomis. Juk jis irgi ne šventasis. Taigi dėl tokios moters aš per 15 minučių mesčiau gerti. Pasiimčiau ją iš Las Vegaso, apsigyvenčiau kur nors kitur, prisidaryčiau vaikučių ir ilgai ir laimingai gyvenčiau. Po to pašiurpau, pagalvojęs, kad pamiršau, jog filmai yra alegorijos ir dar hiperbolizuotos. Na, taip, man lengva mesti gerti, nes aš ne alkoholikas. Aš neturiu tos ydos. Bet nesu be ydų. Turiu daug. Ar atsisakiau tų ydų dėl savo žmonos? Ohoho. Ar susitaikiau su savo žmonos ydomis, kaip ką tik sakiau, jog susitaikyčiau net su prostitucija. Ohoho.

Dar labai įdomios žmonių veikimo priemonės. Įtakos darymo. Prostitutė savo ydos pagrindu – seksu – bando palenkti Beną į savo pusę, siūlydama savo “gėrį”, kad jis paliktų savo blogį. Net savo “gėrį” bando apvilkti jo blogiu (apsipila alkoholiu, kad taip jį pritarukti prie sekso). Ohoho, daug tokių scenų su įdomiom mintim.

Vat čia tai filmas. Nors ir sunkiai žiūrėjosi, bet kokios gilios mintys. Ir net labai neužslėptos, nes kai giliai paslėptos aš neberandu jų.

Neveltui Antanas įvertino 10 balų. Aš irgi sakau, kad 10 balų. Aha, net ir po to, kai sunkiai žiūrėjosi. Tik nereikia pamiršti, kad čia alegorija ir hiperbolizuota. Ne, nu, joma jo. Kokie mes žmonės keisti esame. Kokie gražūs ir netobuli tuo pačiu metu.

Leaving-Las-Vegas-1995

Leaving Las Vegas leaving-las-vega (2) leaving-las-vega (2) leaving-las-vega (3) leaving-las-vega (4) leaving-las-vega (5) leaving-las-vega (7) leaving-las-vega (8) leaving-las-vega (9) leaving-las-vega (10) leaving-las-vega (11) leaving-las-vega (12) leaving-las-vega (13) leaving-las-vega (14) leaving-las-vega (15) leaving-las-vega (16) leaving-las-vega (17) leaving-las-vega (18) leaving-las-vega (19) leaving-las-vega (20) leaving-las-vega (21) leaving-las-vega (22) leaving-las-vega (24) leaving-las-vega (25) leaving-las-vega (26) leaving-las-vega (27) leaving-las-vega (28) leaving-las-vega (29) leaving-las-vega (30) leaving-las-vega (31) leaving-las-vega leaving-las-vega leaving-las-vega leavinglasvegas (1) LeavingLasVegas leaving-las-vegas leaving-las-vegas-1995

Nicolas Cage, Elisabeth Shue, Julian Sands, Richard Lewis, Valeria Golino

Nicolas Cage, Elisabeth Shue, Julian Sands, Richard Lewis, Valeria Golino

leaving-las-vegas-cage leaving-las-vegas-elisabeth-shue

Gero žiūrėjimo (tikiuosi jums bus lengviau, nes kaip ir daugiau paaiškinau) ir po to įdomių minčių po žiūrėjimo.

P.S. Tikriausiai mane nušausit už šitiek fotkių iš filmo, bet nebeturėjau jėgų atrinkinėti, kokias kelti ar ne, kokį nors eiliškumą suformuoti. Pagooglinau, ką radau daug maž į temą, kad būtų ryškios kokybės ir sudėjau viską. Dar kartą – rekomenduoju.

Advertisements