Tags

, , , , , ,


Visai neblogą filmą užtikau. Šį kartą niekas jo nerekomendavo ir pats neprisimenu kaip aš sugalvojau jį pažiūrėti. Taigi galiu pasidžiaugti, kad ir aš pats kartais užtaikau ant gerų filmų. Feniksas / Phoenix (2014):

Phoenix (2)

Labai įdomus siužetas. Baigėsi Antrąjį Pasaulinį karas. Žydė Nelė išgyveno koncentracijos stovyklą, tačiau jos veidas klaikiai subjaurotas. Jai atlieka plastinę operaciją, po kurios nors ir bandyta daryti į buvusią Nelę, tačiau veidas pasikeičia. Ji grįžta namo, nori sugrįžti pas mylimą vyrą. Tačiau jos draugė tariasi turinti įrodymų, kad tai jos vyras ją ir išdavė naciams. Nelė negali patikėti. Ji susiranda savo vyrą, jis jos nepažįsta, nes mano, kad ji žuvo koncentracijos stovykloje. Tačiau jis įžvelgia didelį panašumą ir nutaria apgaule gauti žmonos pinigus. Tam Nelė turi apsimesti savimi, t.y jo žmona. Nelė bando apsimesti. Vyras vis pyksta, kad nepanašu, nesigaus. Galų gale kulminacinė scena. Ji atseit grįžta traukiniu iš koncentracijos stovyklos. Pasitinka giminės. Ji vaidina, kad yra Nelė. Ir paskutinė kulminacinę scena – ji nutaria visiems padainuoti.

Oi, stiprus filmas. Apie meilę, išdavystę, bailumą, pinigų troškimą, karo baisumus.

Phoenix (3) Phoenix (4) Phoenix (5) Phoenix (6)

PHOENIX

Kiti režisieriaus Christian Petzold filmai: „Laisvoji Kuba“ (1996), „Vidinis saugumas“ (2000), „Volfsburgas“ (2003), „Šmėklos“ (2005), „Jela“ (2007), „Jerichovas“ (2008), „Barbara“ (2012), „Feniksas“ (2014, „Kino pavasaris“). Pasižymiu ir kitus filmus, nes panašu, kad neblogus stato.

Rekomenduoju.