Tags

, , , ,


Dar vienas Jurijau Bykovo filmas Majoras / Mayor / Майор / The Major (2013):

kinopoisk.ru

Nors aš pirmiau ir žiūrėjau Majorą, o ne Durak, bet kažkodėl pirmiau norėjau parašyti apie Durak, o tik vėliau apie Major.

Taigi ir vėl Rusija. Majoro žmona gimdo. Jis dideliu greičiu lekia pas ją, viršydamas greitį slidžiame kelyje užmuša mažą berniuką. Skambina draugeliui, tas atvažiuoja. Mafija. Atvažiuoja policija. Viską užglaisto. Tačiau berniuko mama negali susitaikyti su vaiko žūtim. O taip pat ir berniuko tėvas. Filmas lyg ir pasisukęs tikėtina linkme, pasisuka netikėta, toliau vėl grįžta į senas nuspėjamas vėžes, o vėliau vėl pateikia staigmeną.

Dar kas man įstrigo. Amerikietiškuose filmuose visada kovoja geroji pusė ir blogoji. Policija (su kai kuriais sugedusiais elementais) yra geroji pusė, o mafija yra blogoji. O kaip Rusijoje? Atvažiuoja po avarijos pas mafijos bosą. Kaip ir priklauso šeima, sūnus, tikras mafijos bosas. O vėliau žiūrint matom, kad Rusijoje mafija ir milicija, t.y. valdžios struktūros yra vienas ir tas pats. Ten net nėra kam kovoti prieš mafiją. Nėra jokių jėgų. Nebent vargšė vieniša mamytė.

Įspūdingas filmas. Gerai pastatytas. Gera vaidyba. Geros niūrios spalvos.

The MAJOR_-_Yury_Bykov The_Major (2) the_major The_Major_1

O moralas koks? Kad Rusijoje visiškas pizdec?

Rekomenduoju.