Tags

, , , ,


Na, va, po ilgesnės pertraukos geresnis, įdomesnis filmas. Jurijau Bykovo Kvailys / Дурак / Durak / The Fool (2014):

durak (2)

Šis posteris man nelabai patiko, bet jo raudona alegorinė spalva labai tinka. Post komunizmas.

Daug kas lygina su Andrejaus Zviagincevo Leviatanu. Aš taip ir sužinojau apie šį filmą Durak. Komentaruose daug kas rekomenduoja pažiūrėti. Filmai tik iš išorės panašūs. Bent mano nuomone. Tačiau Leviatanas yra labiau alegorinis, o šis labiau tiesioginis. Nors abu paliečia korupcijos problemas, nežabotos Rusijos valdžios iškrypimus. Bet Leviatane man atrodo tai alegorija, o čia tiesioginis problemos apnuoginimas.

Rusija. Jaunas studentas, uždarbiaujantis santechniku, naktį iškviečiamas dėl vandentiekio vamzdžių sprogimo. Namas statytas prieš 40 metų, niekada neremontuotas. T.y. kaip ir oficialiai remontuotas, tačiau miesto biurokratai tiesiog nusisavino pinigus sau. Ir mato studentėlis, kad namas plyšta. Kad dar kelios valandos ir 9 aukštų namas su 800 gyventojų tuoj nugrius. Jis dar naktį pas merą. Ji švenčia 50 metų jubiliejų. Ta peršiko, kad išaiškės jos juodi reikaliukai. Imasi veiksmų. Tačiau ne visai tokių kokių galima tikėtis.

Ir filmo pabaiga. Kaip ir netikėta. Bet giliau pamąsčius būtent tokia ir turėjo būti. Tokia jau pas mus liaudis.

Ir sėdžiu dabar ir galvoju. Durnius jis? Ar kaip? Koks filmo moralas? Dabar panaši situacija ir pas mus. Panašu, kad viena valstybinė įstaigos darbuotoja reikalauja iš žmonos kyšio. Nors gal pasirodė, kas ten supaisys. Aš ir sakau žmonai, nebūk durna, sumokėk ir bus ramu. Toks gyvenimas. Tokia tvarka. Toks pas mus sovietinis palikimas. Taip lengviausia. Tik turtingi žmonės gali kovoti. Žmona užsispyrė. Ne. Ir viskas. Kreipsis į kokias ten saugumo instancijas ir kovos. Tai dabar sėdžiu ir galvoju. Tai jeigu jai baigsis kaip šiame filme. Na, ne taip žiauriai, bet vis tiek. Tai ji durnė ar ne?

kinopoisk.ru durak (4) durak (5) Durak (6) Durak (7)

Filmas gerai pastatys. Nors pora kartų pasirodė, jog aktoriai vaidina. Šiaip tai gerame filme pamiršti apie tai ir galvoji, jog čia naturaliai nufilmuota kaip dokumentiniame. Bet gal man tik pasirodė, nesu ekspertas.

Na, bet kokiu atveju, rekomenduoju.

Ir iš kart kitame įraše panašus kitas Jurijau Bykovo filmas Majoras.

Advertisements