Tags

, , , , , , , ,


Aš ne tik rimtus filmus žiūriu, kartais pažiūriu ir kokią nesąmonę. Gal trumpai paminėsiu ir kokių ne ypatingai vertingų filmų esu prisižiūrėjęs. Taigi pradedu. John Wick (2014):

Ne, nu rimtai žiūrėjau šį filmą 🙂

Scenarijaus aprašymas užkabino. Gyvena sau John Wick. Neseniai numirė jo žmona. Liūdi. Degalinėje prie jo pristoja rusų mafijos boso sūnelis, kad parduotų jo kolekcinį Mustangą. Jis nenori skirtis su savo automobiliu. Rusų mafijos boso sūnelis įsiunta. Su chebra atvaro pas John Wick į namus. Sumuša John. Atima automobilį. Ir negana to – užmuša John’o šunelį. Oi. O to daryti nereikėjo. Šunelį John’as gavo nuo savo mylimos žmonos dovanų, jau po jos mirties. Paaiškėja, kad seniau John’as buvo samdomas žudikas. Ir čia prasideda. Tikriausiai filmas pretenduoja į top pagal daugiausiai blogiukų nužudytų skaičių.

Be šaudymo yra ir kelių gražių momentų. Neblogai pristatomas John’o baisumas.

Tipo, tas sūnelis, atvaro į autoservisą su tuo John’o Wick’o Mustangu, kur pastoviai atvaro mafijos nuvarytas mašinas. Autoserviso šeimininkas pamato tą Mustangą, kaip tvoja mafijos boso sūneliui į snukį:

– Tu ką durnas, nežinai kieno čia automobilis, valink tik iš čia su tuo automobiliu kuo greičiau.

Sūnelis pasiskundžia tėčiui, kad jį kažkoks “liurbis” iš autoserviso primušė. Tėvas tikras bosas, nesikarščiuoja, ramiai, mafijoziškai skambina autoserviso savininkui:

– Girdėjau, kad tu mano sūnui trenkei į veidą?

– Taip. Jis John’o Wick’o automobilį nuvarė.

– Aišku.

Ir padeda ragelį. Ir dar pats duoda sūnui į snukį.

Pasakoja, kaip Džonas metė samdomo žudiko darbą. Niekas negali mesti tokio darbo. Jis kai susitiko būsima žmoną, pamilo ją, nutarė mesti. Aš jam daviau neįmanomą užduotį. Jis ją įvykdė. Mūsų biznis pastatytas ant jo išžudytų lavonų. Jo pravardė buvo Siaubas Baubas (rusiškai gražiau skamba, man tik taip gavosi išversti). Ne dėl to, kad jis buvo labai baisus. Ne. Jį taip vadindavo, nes jį kviesdavo žudyti Siaubų Baubų.

Dar rusiškos dainuškos labai į temą. Čia kaip siaubo filmuose kai supynės girgžda.

Ai, dar vienas geras momentas. Pasiuntė rusų mafijos bosas berniukus, kad nužudytų John’ą. Na, tas aišku visus išžudė. Skambutis į duris. Atidaro, o ten policininkas:

– Kaimynai skundėsi dėl triukšmo pas tave, – policininkas pažiūri į vidų, o ten koridoriuje lavonai kruvini mėtosi, – John’ai, grįžai į darbą?

– Ne, tik sudėlioju taškus ant i.

– Ok, gero vakaro.

Dar geras. Mafijozių viešbutis Continental. Ten niekam nevalia vienas kito žudyti. Tokia ramybės oazė.

john-wick (2) TMN_8943.NEF john-wick

Žodžiu, bet kokiame filme galima įžiūrėti ką nors įdomaus.

Beje, žmonai patiko:

– Ot, kaip gerai tuos ruskius žudo. Taip jiems ir reikia.

Advertisements