Tags

, , , , , , , , ,


Oi, kai tik pamačiau apie ką scenarijus, tai iš kart užsimaniau pažiūrėti. Vaizduotės žaidimas / The Imitation Game (2014):

the-imitation-game

Antrasis pasaulinis karas. Genialus matematikas Alan Turing bando nulaužti fašistų kodavimo mašiną “Enigmą”. Nepamirškim, kad Alan Turing taip pat laikomas kompiuterijos pradininkas. Tai dvigubai įdomu. Filmo pradžia klasiška. Iš kart jaučiasi genialus darbas. Suintriguoja, prikausto prie ekrano. Klasiškas operatoriaus darbas, klasiškas įgarsinimas. Net trileris, kuris vyksta apie 1951 metus. Oho, baisiai įdomu. Tačiau kuo toliau einama, tuo labiau aiškėja, kodėl aš nesu genijus. Elementaru, nes aš nesu gėjus. Kaip ir įdomus filmas, kaip ir pastatytas tiesiog klasiškai. Bet man ta koncentraciją į homoseksualizmo problemas pakeitė visą filmo įdėją, t.y. filmas ne apie genialų matematiką, o apie gėjų problemas pokario metais. Ne, aš nesu homofobiškas, nesu prieš juos nusistatęs. Net tarp savo draugų krikščionių dažniausiai šiuo klausimu patyliu, nes manau, kad jie per radikaliai nusiteikę šiuo klausimu. Gal tiesiog tikėjausi, kad filmo idėja bus kita, o čia pasirodo, kad visai kita.

the-imitation-game (1) the-imitation-game (2) the-imitation-game (3) the-imitation-game (4) the-imitation-game (5) the-imitation-game (6) the-imitation-game (7)

Dar ačiū Dievui, kad vaidina gražuolė Keira Knightley. Tik labai gaila, kad taip niekas jos nei karto ir nepabučiavo. O taip pradžioje atrodė, kad jie su Alanu Turingu turėtų susimesti. Na, kaip ir susimetė, bet taip labai jau platoniškai. Ne, nu gal ir gražu tokia draugystė, tokia meilė.

Žodžiu, klasiškas filmas, kaip ir Freddy Mercury ar John Lennon dainos. Juk nerealiai gražios dainos, ane. Genialios. Gal tikrai reikia būti genijumi, kad būti gėjumi. Oi, atvirkščiai 🙂 Būti gėjumi, kad būti genijumi. Aišku, kad tikriausiai jog ne. Juk kiek gėjų yra durnelių ir kiek genijų yra ne gėjų. Tiesiog, jei kažką akcentuoji, tai taip ir atrodo.

Gal aš pernelyg susiakcentavau į tą homoseksualizmo problemą. Gal tai tiesiog apie tai kaip kitokiam žmogui sunku mūsų visuomenėje. Nors jis ir duoda be galo daug naudos tai visuomenei.

Žodžiu, kurie nebijo žiūrėti, kaip genialus gėjus išgelbėja pasaulį, tačiau pasaulis jį sužlugdo, visai žiūrėtinas filmas. Man vis tiek patiko. Nominuotas 8 Oskarams, gavo 1. Ir šaip visų liaupsinamas.

Advertisements