Tags

, , , , ,


Apie šį filmą skaičiau, kai jis laimėjo 3 Oskarus. Pagalvojau, kad keista, kovinis ir taip vertinamas. Bet vieną savaitgalį norėjau su žmona ko nors lengvesnio tai paėmiau pažiūrėti. Ir visai patiko. Argo / Operacija „Argo“ (2012):

Argo

Režisierius Ben Affleck. Pagrindiniame vaidmenyje irgi jis. Ir kas labiausiai nustebino, kad filmas visai ne kovinis. 1979 metai. Irane perversmas. JAV priglaudžia buvusį diktatorių. Iraniečiai reikalauja išduoti jį, tačiau JAV nesutinka. Iraniečiai užima JAV ambasadą. Iš jos 6 ambasados darbuotojai pabėga. Juos priglaudžia ir paslėpia Kanados ambasadorius. Kai tik iraniečiai juos suras, tai pakars (geriausiu atveju) kaip JAV šnipus. Ir pagal viską turėjo siųsti Delta būrį, išpiškinti visus iraniečius ir išlaivinti JAV piliečius. Ir čia netikėta, bet taip nenutiko. Kad juos išlaivinti imituojama, kad kuriamas filmas “Argo” ir kad fantastiniam filmui geriausia vieta filmuoti yra Iranas, todėl ten vyksta filmavimo grupė.

Visai patiko. Nors tas dirbtinis dramatizmas, ta įtampa kiekvieną sekundę net erzino, nes jautėsi, kad ji dirbtinai sukurta, kad būtų įdomiau žiūrėti.

Argo (2) Argo (3) Argo (4) Argo ARGO ARGO

Gal ir ne šedevras, bet man visai patiko. Įdomus, realiai faktais paremtas holivudinis filmas, tie pakeitimai, kuriuos atliko Benas Aflekas, man atrodo, kad neiškraipė istorinio fakto. Pakankamia gerai atkurtas 1979 metų laikotarpis: drabužiai, šukuosenos, barzfos, akiniai. Tiesa, tas dirbtinis dramatzimas erzino, bet gal taip ir įdomiau buvo žiūrėti. Man visai patinka amerikietiški patriotiniai filmai.

Advertisements