Tags

, , , ,


Kažko ieškojau ir netyčia užkliuvau už filmo Gazos paršiukas / When Pigs Have Wings / Le Cochon de Gaza / Перелетные свиньи (2011). Aš į jį kažkada norėjau per “Kino pavasarį” (o beje vėl artėja) nueiti, bet nespėjau, tai dabar nutariau pažiūrėti. Seniai bežiūrėjau komediją.

When Pigs have Wings

Seniai bežiūrėjau komediją, o dar seniau gerą komediją. Oi, kaip prisijuokiau. Gazos ruožas. Vargšas palestinietis žvejys nieko nebesugauna. Tik menkos žuvytės, kurių niekas neperka. Ir vieną dieną į tinklus įsipainioja vietnamietiška gyva kiaulė. Pagal musulmonų tradicijas jam net prisileisti negalima. Ji net negali mindyti šventos Izraelio žemės (tiek žydams, tiek musulmonams). Aplink arba musulmonai, arba žydai. Ku ją dėti? Pabando iškišti tartautiniams taikdariams, bet tie humoro nesupranta. Sugalvoja ją nušauti, tačiau vėliau sukurpia planą kaip ant tos kiaulytės uždirbti – už tvoros rusų žydaitė veisia kiaules, jis tiekia jai spermą. Žodžiu, situacijų komiškų pilna. Jau vien jų gyvenamas namas mirk iš juoko, visas apšaudytas, apgriautas (užuolaidom skylės uždangstytos), o viršuje ant stogo žydų kariuomenės postas. Pradžioje lengvi juokeliai, vėliau darosi sudėtingesni. Deja, man nebe tokie juokingi. Pvz. palestinietis pareiškia, kad ir “jų valstybę”. Kitas perklausia: “Kokią dar mūsų valstybę?”. Suprask, kad Palestina – nesąmonė. Aš nenoriu čia gilintis į politiką, į žmonių likimus. Bet kažkaip jei komedija, o ypač tokia aktualia subtilia tema, kaip žydų ir palestiniečių nesantaika, tai humoras turėtų išlikti neutralus. O dabar man šiek tiek pasirodė, kad labiau pašiepiami palestiečiai. Pvz. žydų armija super gerai ginkluota, o palestiniečių vos ne kad medinėmis lazdomis arba jei ginkluoti, tai teroristai. Nors gal ir išlyginama vėliau tai: Plaukia valtyje. Žydų berniukas tekš jam į snukį. Kiti bando pyktintis kaip čia taip. O jis ramiai, nieko čia tokio, aš pripratęs prie žydiško humoro.

Pabaiga visai nebejuokinga. Pabaiga bando suteikti viltį, kad kada nors baigsis tas karas ir žmonės sugyvens draugiškai ir linksmai. Man šiek tiek per patosinė pabaiga, bet matyt tokia filmo buvo idėja, nors ir ne visai subtiliai užbaigta. Tačiau pati mintis labai graži.

When_Pigs_Have_Wings (2) When_Pigs_Have_Wings (3) When_Pigs_Have_Wings (4) When_Pigs_Have_Wings (5) When_Pigs_Have_Wings (6) When_Pigs_Have_Wings (7) When_Pigs_Have_Wings (8) When_Pigs_Have_Wings When_Pigs_Have_Wings when-pigs-have-wings

Žodžiu man labai patiko. Prisijuokiau, o humoras ne šiaip tuščias paaugliams apie klyną, o su idėja. Super. Dar noriu panašios komedijos.

Advertisements