Tags

, , , , , , , ,


Ir dar vienas iš Antano L. sąrašiuko 🙂 Dievas nėra miręs / God’s Not Dead (2014):

god_is_not_dead

Aš šį filmą buvau pastebėjęs ir anksčiau, bet kažkodėl nutariau, jog čia bus ateistinis filmas, komedija kokia nors su mintimi pasijuokti iš tikinčiųjų. Nežinau, kodėl man taip susirodė. Šis filmas atvirkščiai – apologetinis.

Pradžia labai intriguojanti. Jaunas teisės studentas, kaip pasirenkamąjį dalyką pasirenka filosofiją. Filosofijos dėstytojas pasirodė besąs aršus ateistas, kuris dega noru ir kitus atversti į ateizmo tikėjimą. Jis liepia visiems studentams ant lapelių parašyti, kad Dievas yra miręs. Tačiau filmo herojus studentas nesutinka su šia mintimi. Dėstytojas meta iššūkį, jis leis tris paskaitas po 20 minučių pabandyti įrodyti, kad Dievas yra.

Toliau filme pasirodo David A.R. White. Na, ne kaip pagrindinis aktorius, bet tai iš kart parodo filmo lygį. Na, kaip ir teisingas filmas, kaip ir įdomus bei reikalingas. Bet kažkaip viskas taip tiesmukiška. Gal dėl to, kad pats nesu toks kaip tas studentas. Biblijoje yra aiškiai pasakyta, kad neišsižadėtume Dievo. Tačiau ar tikrai mes visi taip aiškiai deklaruojame savo tikėjimą. Ar padedame kitam išgirsti gerąją žinią. Oi, oi, oi. Esu kaltas, esu labai kaltas.

Taigi nors filmas ir labai tiesmukiškas, bei vaidyba nėra labai įtikinama, bet jei nuo to atsiriboti ir žiūrėti į esmę, tai labai geras filmas. Netikinčiam nerekomenduoju. Ir agnostikui kažin ar rekomenduočiau – gali net atbaidyti nuo tikėjimo paieškos, nors, nežinau, gal tiesiog perspėju, kad jis toks filmas yra – su abejone. O tikinčiam tai labai geras filmas. Nors irgi žiūrėti atsargiai 🙂 Su galva.