Tags

, , ,


Žmona pradėjo prieštauti prieš dabar žiūrimus filmus, atseit visi neįdomūs. Ok, suradau trilerį. Priešas / Enemy (2013):

Enemy_Poster

Pradedam žiūrėti. Kažkokius rodo vorus, dar su seksualine potekste. Bet įžanga trumpa, taip ir likom nesupratę, pradeda rodyti normalų gyvenimą. Istorijos mokytojas, dėsto studentams, bendradarbis pasiūlo pasižiūrėti vietinės gamybos filmą. Bežiūrint filmą, mokytojas pastebi, kad filme vaidina labai panašus į jį aktorius. Paieškojęs internete, aptinka, kad tikrai, absoliučiai panašus. Jis susiranda tą aktorių, panašumas tikrai stulbinamas. Abu nervuojasi. Keista, o ko čia nervuotis. Na, jei aš sutikčiau į save pamašų, tai tikrai nesinervuočiau, juk linksma, gal čia koks nors nežinomas brolis dvynys, ar šiaip gamtos išdaiga. Bet juk jokio priešiškumo nekiltų. Aha. Aktoriaus žmona nėščia. Jam susirodo, kad mokytojas galėjo miegoti su jo žmona. Jis pareikalauja, kad mokytojas leistų jam išvykti su mokytojo drauge romantiškam savaitgaliui ir tada jis išnyks iš mokytojo gyvenimo ir daugiau nebesirodys. Mokytojas sutinka. Wtf? Aha, jis nueina pas aktoriaus žmoną. Filmo kulminacija auga. Mokytojas gauna raktą. Juk visi žinom, kad raktas simbolizuoja visų paslapčių atskleidimą. Pasiima raktą, atidaro duris, o ten per visas duris voras. Filmo pabaiga. Kąąąąąą? O kur kokie nors paaiškinimai. Apie ką čia? Nesąmonė.

Dar prisiminenu, kad aprašyme buvo parašyta, kad čia mistinis trileris. Nu, jo vorai kažkokie filme ir ne kartą, nors lyg sapnai buvo ten. Na, taip paslapčių pilna, tačiau nieko neaišku. Galvoju ir kaip aš sugalvojau tokį nesąmoningą filmą išrinkti. Einu paskaitysiu dar kartą, ką apie jį rašo. Aha, oficialus aprašymas panašus į mano. Tik neparašo, kad visiška nesąmonė. Komentarai. Aha, panašūs į mano. Visiška nesąmonė. O, įdomus komentaras: kas nieko nesuprato įveskite į Google paiešką Enemy explained arba pažiūrėkite video (nežiūrėkit video iki filmo):

Na, paskaitinėju truputį, pažiūriu video. Joo. Joks čia ne trileris. Juolab ne mistinis. Pamatė filme kažkas vorus ir paskelbė, kad čia mistinis. Na, gal tam tikros rūšies trileris. Mindfuck’as. Filmas mįslė, šarada, galvosūkis. Įdomus filmo stilius.

Žodžiu, jei kas norite pasukti galvą, pažiūrėkite pirma filmą, be jokių išaiškinimų. Tada pabandykite išsiaiškinti viską.

Ok. Duosiu viena užuominą. Vorai yra moters simbolis. 🙂 Užteks užuominų. Ir taip daug daviau. Svarbiausia, kad joks čia ne mistinis, o viskas logiškai paaiškinima.

Gal ir neblogas filmas. Tik reikėjo pradžioje žinoti, kad čia toks stilius, jog nieko ant lėkštutės nebus patiekta, pačiam reiks sugalvoti apie ką čia ir kodėl viskas čia taip. Deja, pats nesugalvojau, o paskaitęs išaiškinimus nustebau, gudriai čia viskas susukta. Beje, yra ne viena versija kaip čia viskas susukta. Dėl to dar įdomiau.

Gero galvojimo. T.y. gero žiūrėjimo, o po to gero galvos laužymo.

Advertisements