Tags

, , , , ,


Norėjau pareklamuoti dar vieną fainą dalyką. Dabar norint gilintis į tikėjimą, gauti naujų patirčių yra tiek daug dalykų. Apsčiai. Kad visur, kur įdomu ir (ar) naudinga neįmanoma suspėti. Tereikia užsiprenumeruoti kokios nors pažangesnės bendruomenės naujienas ir nebespėsi važinėti. Susirasi naujų draugų ir gyvenimas taps įdomesnis, turiningesnis ir net įgaus prasmę.

Apie Kairos rekolekcijas girdėjau jau labai seniai. Dar seniai seniai kunigas per išpažintį pasiūlė man, kad savo problematišką sūnų ten išsiųsčiau. Gaila, bet jo nesigavo išsiųsti, gal kada nors tolimoje ateityje, ką gali žinoti. Po to teko girdėti dar viena ausimi, kad tai daugiau jaunimui skirtos ir kad paaugliai grįžta iš jų tokie visi perkeisti, atsimainę, atgimę, atsivertę, kaip po jokių kitų rekolekcijų. Tiek ir buvau girdėjęs. Ir kai tik pasitaikė proga, iškart išvariau. Jep, yra ir suaugusiems pasirodo.

Žodžiu buvo taip: atvažiuojam ir … Deja, deja. Kad ir kaip degu noru papasakoti, kad ir kaip niežti liežuvis, o širdis dega, bet, deja, nepasakosiu. Čia Kairos rekolekcijų viena iš esmių. Siurprizai. Atvažiuoji ir nežinai kas bus. Ir tada prasideda siurprizai, kurie … Ui, negaliu, negaliu ir dar kartą negaliu pasakoti. Juk kaip filme, jei žinai kaip baigsis, tai prarandamas visas malonumas. O čia toks gurmaniškas.

Ką galiu papasakoti? Gal ne visi žinote ką reiškia rekolekcijos. Re – Colect. Susirinkti save iš naujo. Taip gyvenam gyvenam toje kasdienybėje, išsibarstom, o čia paskiri tam laiką, kad vėl save susirinktum iš naujo. Esu jau buvęs ne vienose rekolekcijose. Įdomesnės buvo – kino rekolekcijos arba tylos rekolekcijos. Visų formatas daug maž toks: vyksta paskaitos, ar tai pasidalinimai, ar filmai, ar dar kažkokia oficiali dalis, tada pasidalinama į grupeles ir vyksta darbas grupelėse (pokalbiai, pasidalinimai, aptarimai ir pan.). Tai čia standartinių rekolekcijų formatas. O čia juk kitokios. Čia Kairos. Ir kuo gi skiriasi? Aha, nuvažiuokite ir pamatysite. Nors turi panašumų į klasikines, bet turi ir esminių skirtumų. Tiesiog kitokios.

Apskritai, kas yra Kairos? Kairos yra Dievo laikas. Chronus yra mūsų laikas. Dievas yra transendentinis, t.y. už mūsų Chronus laiko ribų, dar tiksliau jis ir sukūrė mūsų laiką Chronus. Jei žiūrėti x-y plokštumoje, tai Chronus būtų pagal x ašį, o Kairos yra statmenas mūsų laikui, t.y. pagal y ašį. Taigi Kairos rekolekcijos yra laikas skirtas Dievui, su Dievu. Ai, kažkada girdėjau tokį pasakymą, kad Kairos laikas neįsiskaito į Chronus laiką, t.y. jei 3 dienas praleidai Kairos laike, tai 3 dienas ilgiau gyvensi Chronus laike. Čia šioks toks humoras, bet gal ir turi šiokios tokios teisybės. Nes po tokių 3 dienų gyvensi gal dar ilgiau nei 3. Vaistai širdžiai ir sielai.

Žodžiu, labai labai labai rekomenduoju. Dar kitaip pasakysiu. Jei kas perskaitėte šį mano įrašą, tai dabar privalote vyktį į Kairos rekolekcijas. 🙂 Privalote 🙂 Jei patys nerasite kur, sakykite, surasiu.

Su Meile, Jus visus Mylintis, Atf. (aha, jaučiat įtaką? 🙂 )

Advertisements