Tags

, , , , , ,


Šį kartą kiek netikėta Antano L. rekomendacija. Cituoju:

“Niekada nemėgau erotinių filmų. Ne mano žanras. Ypač nervina nemotyvuotos ir nereikalingos erotinės scenos tikrai geruose filmuose.
Tačiau šis filmas mane sukrėtė savo dramatizmu. Tai filmas apie geismą.
Rekomenduoju. Ypač jei patinka Penelope Cruz. Čia ji fantastiška, akių negalima atplėšti.”
Erotinį? Ne nu man seksas patinka, bet gero erotinio filmo kažkaip nepamenu. Ok. Antanas L. rekomenduoja, vadinasi bandau žiūrėti.
dont_move (2) dont_move
Įvyksta avarija, jauna mergina sunkiai sužeista atvežama į ligoninę. Pasirodo, kad šioje ligoninėje chirurgu dirba jos tėvas. Dukros mirties akivaizdoje tėvas prisimena, pala, pala, ne jos vaikystę ar kažką gražaus, o prisimena kaip buvo susižavėjęs mergina (įdomiu vardu Italija) iš lušnyno. Kaip pamiršo savo žmoną ir dulkinosi su kažkokia beveik prostitute. Filme kelis kartus pakiša mintį, kad tikriausiai ji užsidirba pragyvenimui kaip prostitutė, nors tiesiai to nepasakoma.
Daktaro istorija tokia. Prieš daugelį metų važiavo kažkur priemesčio keliuku, sugedo automobolis, ieškojo pagalbos, vietiniame bare mergina Italija pasisiūlė palydėti iki vietinio auto meistro, leido paskambinti iš savęs. Mašinos remontas strigo, todėl jis prisigėręs bare sugrįžo pas Italiją ir ją išprievartavo. Po kiek laiko lyg pradėjo gailėtis ką padarė ir nutarė nuvežti kažkiek pinigų, tipo, susimokėti kaip prostitutei. Dar kartą išprievartavo. Matyt taip patiko jos skylutė, kad įsimylėjo. Na, ne kitaip. Turėjo puikią žmoną, gražią, seksualią, malonią, protingą, paslaugią ir t.t. Bl… kokių velnių reikėjo dulkintis su ta Italija, negražia, net nemalonia ir neįdomia. Nonsensas. Vieną dieną grįžo namo, žmona jaučia kad kažkas negerai. Bl… gera žmona. Myli vyrą, jaučia net jo nuotaikas. Kadangi ne per seniausiai daktaras klausė apie vaikus, tai užveda vyrą seksui ir pastoja. Beje, tik šita vieta filme ir erotiška. Nors ir tai jaučiasi kažkoks prievartos ir gryno sekso prieskonis. Be meilės. Daktaras nepalieka žmonos, tačiau nepalieka ir Italijos. Vieną dieną po visokių dramatiškų įvykių, nutaria palikti žmoną ir pabėga su Italija kur akys mato. Tačiau nuo gatvinio aborto, įvyksta komplikacijos ir ji miršta.
Pamiršau, kad čia Penelopė Cruz vaidina, nepažinau. Žiūriu ir galvoju, joma jo, nepasisekė aktorei, kas jai po šitokio vaidmens duos dar kokį vaidmenį. Ir tada suvokiau kas čia vaidina. Joma jo. Vaidyba Penelopės tai nereali, taip įsijautė į vaidmenį, eisena, manieros, žvilgsnis, judesiai, akys. Nerealu. Kas link aktorės vaidybos tai 10 balų.
Daktaro dukra operuojama. Jį kankina prisiminimai apie Italiją. Kieme jis mato, kad kažkas ateina, pasistato kėdę ir tai yra mirusi Italija. Čia kas? Mirusi siela atėjo pasiimti į aną pasaulį dukros sielą? Duktė išgyvena. Italija dingsta. Daktaras baigia istoriją su Italija. Iš savo spintelės išneša atminimui pasiliktą raudoną Italijos batą. Aha, o kryželį tai pasiliko, nors gal režisieriai pamiršo apie tai, kad jis nusegė nuo mirusios Italijos kryželį.
Žodžiu, nepagavau minties šio filmo. Nieko gražaus nepamačiau šiame filme. Daktaras – šlykštus prievartautojas, kuris po to bando paversti nekaltą merginą prostitute. Ar po tokios šlykščios pradžios galima jų santykius vadinti meile? Na, gal tokia filmo ir mintis, kad pasišlykštėti tokiais žmonėmis?
Nežinau, gal kas paaiškinis idėją šio filmo? Gal man tas daktaras toks šlykštus, kad aš nebegaliu normaliai analizuoti apie ką šis filmas?