Tags

, , , , , , , , , , ,


Nebuvo laiko prisėsti prie dienoraščio. Darbai. Nors per tą laiką pažiūrėjau keletą įdomesnių filmų. Taigi, po truputį, turėdamas laiko, pasidalinsiu su visais.

Pradedu nuo pačio geriausio, pačio įdomiausio ir ypatingai rekomenduojamo. Dar prieš savaitę žiūrėjau. Prisijungiau prie el. pašto pažiūrėt,i ką gi gero yra rekomendavęs Antanas L. ir ką nors išsirinkti iš jo sąrašiuko, o čia naujas laiškas: Mesk viską ir pažiūrėk šį filmą. Aš taip ir padariau, viską mečiau ir pažiūrėjau. Ačiū, superinis.

Ir ką mums dabar daryt? Where Do We Go Now? / И куда мы теперь? / Et maintenant on va où? (2011):

where_do_we_go_now

Prancūzija, Libanas, Italija, Egiptas

Režisierius – Nadine Labaki

Scenarijaus autoriai – Nadine Labaki, Rodney Al Haddid, Jihad Hojeily, Sam Mounier

Aktoriai – Nadine Labaki, Claude Baz Moussawbaa, Layla Hakim, Antoinette Noufaily, Yvonne Maalouf

Įdomiausia: šalis – Libanas, o Nadine Labaki ir režisierė, ir scenaristė, ir aktorė.

Filmo pražia. Deginanti saulė, mažas kaimelis, juodai apsirengusių moterų procesija. Jos neša savo žuvusių vyrų nuotraukas. Pradžia – tokia nedžiuginanti. Toliau – stilizuotas našlių šokis. Oho. Neblogai. Moterys išsiskiria. Krikščionės į vieną pusę, musulmonės į kitą kapinių pusę. Religinė nesantaika išžudė daug kaimelio vyrų. Iki tol kaimelyje amžių mažiais musulmonai gyveno greta krikščionių ir draugiškai sugyveno. Tačiau žinios iš išorinio pasaulio neša nesantaiką. Ten kariaujama. Vyrai nerimsta. Moterys imasi priemonių išsaugoti taikų kaimelio gyvenimą, išsaugoti savo likusius vyrus, šeimas, vaikus, brolius.

Labai aktualus šiomis dienomis filmas, kai Prancūcijoje šaudomi žurnalistai (nors man jų karikatūros šlykščios, bet dėl to šaudyti negalima).

Filmas tarp dramos ir komedijos. Keli muzikiniai, labai vykę, intarpai.

Žodžiu, superinis, labai aktualus filmas. Kad viso pasaulio moterys būtų tokios, gal gyventume taikiai. O tai dabar dažnai moterys tik skatina nesantaiką. Deja 😦

– Nuo šiandien tu gyveni su priešu. Ką dabar darysi?

Kulminacija filmo superinė.

where_do_we_go_now (1) where_do_we_go_now (2) where_do_we_go_now (4) where_do_we_go_now (5) where_do_we_go_now (6) where-do-we-go-now-film-7

Žodžiu labai geras, labai rekomenduojamas visiems, 10 balų filmas.

 

Advertisements