Filmas: Meilei nereikia žodžių / Enough Said (2013)


Seniau mėgdavau romantines komedijas, bet dabar dažniausiai jos man atrodo kažkokios lėkštos, nebeveža. Ieškojom su žmona, ką pažiūrėti, o žiūriu James Gandolfini vaidina. Tas pats Tony Soprano iš The Sopranos (kurie man labai patiko, bet kurių taip vis dar visų ir nepažiūrėjau). Patiko man jo vaidyba, sakau, žiūrim. Paskaitėm apie ką, nelabai įdomu, bet vaidina Gandolfini, ok, žiūrim.

Kaip žinia James Gandolfini, deja, mirė ir šis filmas išėjo jau po jo mirties. Mirė nuo insulto ar tai infarkto ir man tai taip artima, nes kaip tik tuo laikotarpiu ir pats buvau netoli insulto. Todėl man dar ir tuo artimas šis filmas. Ai, beje, nemačiau, kad jis klasifikuojamas kaip romantinė komedija, o ir pažiūrėjęs aš jo taip nenorėčiau klasifikuoti, man labiau patiktų klasifikacija – romantinė drama.

Taigi: Meilei nereikia žodžių / Enough Said (2013):

enough-said

Tiesa treilerį pažiūrėjau jau po pačio filmo peržiūros, kai dariau įrašą. Ir gerai. Nes treileris visai man nepatiko, tikriausiai būčiau nepažiūrėjęs šio filmo iš vis, jei pirma treilerį būčiau žiūrėjęs.

Filmas labai patiko. Labai šiltas, geras.

Du išsiskyrę žmonės. Eva ir Albertas. Susitinka ir susipažįsta atsitiktinai per kažkokį baliuką. Labai skirtingi žmonės. Abu su trūkumais ir privalumais. Dvi labai skirtingos eks santuokos ir santykiai po jų. Iš vienos pusės noras pritempti kitą žmogų pagal save, iš kitos kaip tik susitaikymas su kito žmogaus keistenybėmis ir trūkumais. Juk net spintelių negali prie lovos nusipirkti, įsivaizduojat. O tas svogūnų išrinkimas iš gvakamolės padažo – siaubas.

Ir nors filme parodoma ekstremali situacija – žmonės išsiskyrę, bet filmas labai tinka santuokiniam gyvenimui. Na, taip daug kas dabar sako, kad skyrybos nebe ekstremali, o šiuolaikinė situacija, bet aš su tuo nesutinku, grįš dar šeimos vertybės. O ir būtent esant šeimoje, šis filmas, žiūrint su protu, turėtų padėti puoselėti šeimos vertybes. Paradoksalu, sakyčiau, rodo išsiskyrusius žmones, bet parodomas tas kito žmogaus priėmimas toks koks jis yra, jei tai būtų daroma iš pat pradžių, pirmoje santuokoje, tai nereikėtų ir antros.

enough-said (2) enough-said (4) enough-said (5) enough-said (6) enough-said (10) enough-said (11) enough-said (12) _EST1588.NEF enough-said (30) _EST3045.NEF enough-said (32) enough-said (90) enough-said (91) enough-said (92) enough-said (131) enough-said (132) enough-said (134)

Netikėtai labai patikęs filmas. Apie žmonių santykius. Pamokomas. Rekomenduoju. Šiltas, mielas, daug šypsenų ir geros nuotaikos.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s