Tags

, , , , , , , ,


Po Antrojo Pasaulinio karo kita įdomi tema yra Vietnamo karas. Skaičiau šiais metais kelias knygas, o filmai kol kas kas buvo tik Rembo. Na, bet pagal Rembo susidaryti įvaizdį apie karą gal nelabai. Todėl pasitaikius progai pažiūrėjau ir rimtesnį filmą. Šis įeina į karinių filmų topą, todėl ir pasirinkau pažiūrėti.

Mes buvome kariai / We Were Soldiers (2002)

We-were-soldiers

Filmas pakankamai realistiškas. Paremtas tikrais faktais. Parodomas taikus civilinis gyvenimas, žmonos, vaikai. Kaip priešprieša nesąmoningiems karams. Ir tada realus mūšis. Kai 400 ką tik apmokintų amerikiečių karių buvo pasiųsti kovoti su Šiaurės Vietnamo pagrindine armija (nepamenu kiek tūkstančių). Malūnsparniais nuskraidinti iki priešo, praktiškai be galimybės atsitraukti atgal. Žiaurios kautynės. Jei nepalaikymas iš oro, tai kažin ar būtų pavykę prasilaužti. Dabar amerikiečiai kovoja kitaip. Vietname artilerija ir aviacija buvo palaikanti sausumos karius, o Irake atvirkščiai, pirma smogė aviacija, o jau sausumos pajėgos tik damušė priešą.

Nežinau, Melas Gibsonas kažkoks visada besišypsantis. O ir pabaiga tokia optimistinė. Šiaip net keista, apie Vietnamo karą dažniausiai labai niūrūs atsiliepimai, o šis toks patriotinis filmas.

Na, bet kas domisi Vietnamo karu, nori pamatyti karo siaubą ir beprasmiškumą, visai nieko kinas.

We_Were_Soldiers we-were-soldiers (2) we-were-soldiers (3) we-were-soldiers-battle-of-ia-drang

Internete labai daug gerų atsiliepimų apie šį filmą. Man tai labai baisus. Ta maža palikta karininko dukrytė ašarą spaudė.

Advertisements