Tags

, , , , , ,


Ir dar vienas filmas, vertas paminėjimo. Per Kalėdas prisižiūrėjom su žmona daug filmų, tiesa dauguma ne tokių kokių norėjau aš, bet ką padarysi, teko rinktis kompromisus. Ne visi verti paminėjimo, o šis vertas.

Juodojo vanago žūtis / Black Hawk Down (2001)

Black-Hawk-Down-2001

Vėl apie karą. Šį kartą apie visai neseniai įvykusius įvykius (1993 metais). Tikra istorija. Somalis. Nuversta valdžia. Vietiniai mafijos vadukai savivaliauja, perima humanitarinę pagalbą, dėl ko miršta berods 300 tūkstančių žmonių. Amerikiečiai nutaria padėti somaliečiams. Nutaria suimti pagrindinį mafijos vaduką. Tam pasiunčia geriausius Amerikos karius. Tačiau amerikeičiai neįvertino vietinių papročių, tradicijų. Prieš amerikiečius sukyla visas miestas. Ir paprasta 30 minučių misija tampa 18 valandų kautynėmis prieš tūkstančius somaliečių. Per susirėmimą žuvo tūkstantis somaliečių. Pamoka amerikiečiams. Nevisada ginklu atnešta laisvė žmonėms yra priimtina.

Black-Hawk-Down-2001-Ridley-Scott-—-Somalian-mission Black-Hawk-Down_2001

Black-Hawk-Down

Gerai nufilmuota, atrodo lyg tikrai dalyvautum mūšyje. Pelnė 2 Oskarus. Visai žiūrėtinas kas domisi kariniais ar istoriniais filmais. Kiek skaičiau, tai labai atitinka tikrus įvykius, galima žiūrėti kaip istorinį.

Advertisements