Tags

, , , , , , , , , , ,


Jei ne Antano L. rekomendacija, tai 100 procentų nebūčiau pažiūrėjęs tokio įdomaus filmo. Ir pavadinimas be ryšio:  Ji / Her (2013). Ir posteris be ryšio:

her-movie-2014

Ir oficialus aprašymas nuobodus: vienišas vyras įsimyli operacinę sistemą.

Ir treileris nieko gero nežadantis:

Ką? Operacinę sistemą? Kokia nesąmonė. Vėl prisigalvoja ale fantastinių filmų, kurie yra visiškas šlamštas.

Tai dėkui Antanui L., žinojau, kad jis š… nepasiūlis, tai kai tik ištaikiau laiką, kai žmona buvo neblogoje nuotaikoje, kad žiūrėti rimtesnį filmą, tai ir pabandžiau pažiūrėti.

Tikrai nustebino filmas savo gilumu. Oho, kaip giliai kapsto. Ir ta idėja su nerealiu žmogumi (operacine sistema) žiauriai vykusi, leidžia atskleisti žmogaus norus, viltis, troškimus, santykius, praradimus. Meilė, vienišumas, noras pakeisti artimą žmogų, idealo paieška. Joks čia ne fantastinis filmas, nenagrinėja jokių naujų technologijų, jokių naujų iššūkių naujoje technologizuotoje visuomenėje. Tai apie žmogaus prigimtį, jo netobulumą, tobulumo siekį, begalinės meilės troškimą. Ir visai ne apie romantinę meilę. T.y. tai nei fantastinis, nei romantinis filmas kaip daug kas rašo. Tai apie žmogų. O, sugalvojau – pažintinis. Žmogui reikalingas kitas žmogus.

Kelios fotkės iki įsimylėjimo:

Her her-maillift

Ir įsimylėjus:

Her (1) Her (2) Her-FILM her-movie (2) her-movie *EXCLUSIVE* A mustached Joaquin Phoenix films at a metro station G001C004_120530_R2IZ.0859800

Susidėjęs fotkes, atkreipiau dėmesį į labai gerai aktoriaus išreikštas emocijas. Super gera vaidyba. Ir kad jau “damušti” iki galo, pabaigai posteris su daug laimėjimų:

Her

Rimtas filmas. Galima įvairiapusiškai žiūrėti šį filmą. Galima ir kaip naujų technologijų poveikį žmogui. Galima matyti gražią šiltą ateities viziją (skirtingai nuo kitų šaltų futuristinių filmų). Galima džiaugtis, kad filmo herojus išmoko džiaugtis tuo ką turi, džiaugtis esančiu gyvenimu, reikšti jausmus. Galima grožėtis garso takeliu, operatoriaus darbu ar aktorių vaidyba. Ne tik gilus, bet ir platus filmas. Žodžiu, geras filmas.

Ir aš rekomenduoju visiems.

Advertisements