Tags

, , , , , , , ,


Labai norėjau nueiti į Krikščioniško kino klubą, bet žmona labai nenorėjo, tai nesipykau ir nėjau. Todėl bandžiau žiūrėti filmus, kad patiktų ir man, ir žmonai.

Unknown (2011) – trileris (žmona labai mėgsta trilerius). Pradžia pakankamai įdomi. Kažkoks profesorius atvažiuoja į Berlyną, į konferenciją. Įvyksta avarija. Jis viską pamiršta, atsigavęs ligoninėje skuba pas žmoną, tačiau žmona jo nepripažįsta, nes yra su kitu žmogumi, kuris yra jo pavarde ir net su senomis nuotraukomis su jo žmona. Be visa ko, jį dar bando nužudyti. Susukta pakankamai, bet per daug veiksmo, t.y. per daug šaudo ir gaudo. Nelabai. Nors jei nieko kito nėra ko žiūrėti, tai galima ir pažiūrėti.

Non-Stop (2014) – vėl trileris. JAV maršalas skrenda lėktuvu per Atlantą. Jo slapta pareiga užtikrinti lėktuvo keleivių saugumą, tačiau JAV saugumo tinklu gauna pranešimą, kad kas 20 minučių bus nužudomas žmogus, jei į sąskaitą nebus pervesta 150 mln. dolerių. Sąskaita pasirodo besanti paties maršalo. Po 20 min. žūsta žmogus… Gal šiek tiek labiau patiko, nei prieš tai buvęs Unknown.

The Monuments Men (2014) – Antrasis pasaulinis karas eina į pabaigą. Į nacių užnugarį siunčiamas meno ekspertų būrys, kad išgelbėtų istorines vertybes. Aprašymas intriguojantis, bet nebaigėm žiūrėti, baisiai nuobodus. Pusė filmo pavyko ištempti.

Po šitokios serijos mažaverčių filmų nebeištvėriau. Susiradau klasiką. Seniai atidėliotą filmą Gelbstint eilinį Rajaną / Saving Private Ryan (1998). Taip, neįtikėtina. Nebuvau jo dar matęs. Po Plona raudona linija vis atidėliojau. Abu tais pačiais metais pastatyti, abu apie karą, bet labai skirtingi, skirtingi akcentai. Jei “Plona raudona linija” daugiau apie karo beprasmiškumą, apie jo blogį, koks jis bebūtų, tai “Gelbstint eilinį Rajaną” daugiau apie patriotiškumą, didvyriškumą, draugystę.

saving-private-ryan-movie

Režisierius: Steven Spielberg. Pagrindiame vaidmenyje Tom Hanks.

Filmo scenarijus tikriausiai visiems žinomas, net nemačiusiems filmo. Kare žūsta 3 eilinio Rajano broliai. JAV vyriausybė nutaria, kad motinai tai per didelis smūgis ir nutaria atšaukti paskutinį jaunėlį sūnų. Tačiau eilinis Rajanas permestas kažkur į priešo užnugarį ir jo ieškoti pasiunčiamas 8 patyrusių karių būrys. 8 dėl vieno.

Ieškojau internete fotkių, kad galėčiau susidėti prie savo įrašo apie filmą. Ir netyčia užklydau į kažkokį puslapį, kur žmogelis tiesiog išsijuosęs peikė filmą kaip patį blogiausią, kaip JAV propogandinį ir t.t., kaip jis 3 valandas bežiūrėdamas be reikalo išmetė iš savo gyvenimo. Mat kaip, įdomu, pasirodo, kad ne visiems šis filmas patiko.

Na, o aš ką pasakysiu. Klasika ir tiek. Tikrai priklauso kažkokiam Top geriausių filmų. Nerašau Top Kiek, nes kaip pasakyti, kuris geresnis ar “Gelbstint eilinį Rajaną”, ar “Plona raudona linija”, ar “Gyvenimas yra gražus”, ar “Šindlerio sąrašas”, ar “Pianistas” ar t.t. Tiesiog Top ir tiek.

Kaip ir visada. Kai tik filmas geras, tai nežinau ką rašyti. Todėl tęsiu savo tradiciją tokiais atvejais, prisidedu fotkių iš filmo.

omaha-privateryan omaha-saving private ryan (2) omaha-saving private ryan omaha-saving_private_ryan omaha-saving_private_ryan omaha-Saving-Private-Ryan (1) omaha-saving-private-ryan (2) omaha-Saving-Private-Ryan Saving Private Ryan saving_private_ryan (1) saving_private_ryan (2) saving_private_ryan saving_private_ryan saving-private-ryan (2) saving-private-ryan saving-private-ryan saving-private-ryan Saving-Private-Ryan-5 saving-private-ryan-original saving-private-ryan-screenshot

10 balų. Rekomenduoju jei kas dar netyčia bus nematęs.

Advertisements