Tags

, , , , , , , , , ,


Senokai bežiūrėjau kokį filmą. Reikalai, reikalai. Už tai, kad daviau kraujo, gavau bilietą. Tai nuėjau į dabar daug reklamuojamą filmą Tarp žvaigždžių / Interstellar (2014).

interstellar

Pirmiausiai nustebau, kad ne 3D. Nors pvz. Inception / Pradžia irgi ne 3D, bet Pradžia labai fainas. O pasirodo, kad net režisierius tas pats. Lyginamas su filmu Gravitacija. Bet nežinau.

Tikėjausi gražių vaizdų. Bet be 3D tai nelabai. Nenustebino vaizdai.

Tas užsižaidimas realiatyvumo teorija erzino. Kai valandą praleidžia planetos paviršiuje, o kosminėje orbitoje praeina 23 metai. Net tingėjau galvoti, bet čia kažkur yra klaida. Gal tame, kad gravitacija būtų tokia didelė, kad niekaip nesugebėtų grįžti laivas į orbitą. Ai, kažkaip nežinau, neveža ši mintis.

O kai įskrenda į juodąją skylę, tai išvis žiovauti pradėjau, o dar kai paaiškėja, kad patenka į kitą matavimą, kuris atsiveria į dukters kambarį. Ir kad “jie” tai čia mes patys tik dar toliau iš ateities. T.y. dvigubi ateities bandymai pakeisti praeitį. “Jie” (t.y. mes patys ateityje) atidaro kirmgraužą, o tas per knygų lentyną bando keisti praeitį. Čia Inception daugiagiliškumas, bet ten tiko, o čia man nepatiko.

Ei, tik nesakau, kad filmas šudas. Įdomus. Ir geriau negu nieko. Tiesiog per aukštus reikalavimus kėliau.

Įdomiau filme buvo žiūrėti žmogiškąsias savybes. Iš vienos pusės pasiaukojimas, iš kitos – noras gyventi (Man’o linija). Šeima kaip vertybė.

Va, kas labiausiai ir nustebino – Šeima kaip didžiausia vertybė. Už tokį požiūrį užskaitau šį filmą.

Ai, dar patiko robotai:

interstellar interstellar

Robotai turintys humoro jausmą. Kietai. Iki susinaikinimo liko 10,9,8,7,… Geriausias bajeris flme.

O šiaip jaudinantis filmas. Kelis kartus nubraukiau ašarą 🙂

Kažkaip daugiau neigiamai atsiliepiu. Ai, nuėjau paskaityti, ką apie filmą rašo kiti. http://buvaukine.lt/tarp-zvaigzdziu/ – paskaiciau ir nebenoriu daugiau rašyti. Ten rašo, kad filmas nerealus, kvepia Oskarais, vaizdai nerealiai gražūs, kad net nereikėjo 3D, kad filosofine prasme šedevras, kad nuo 1968 metų tai pats geriausias fantastinis filmas. Susnervinau, neberašysiu daugiau.

Žodžiu, eikite visi žiūrėti šedevro.

Ai, pas mus nėra IMAX. Kaip suprantu kiečiausia žiūrėti ten kur tas IMAX yra, bet mes neturim. Varom į kokį New York’ą.

Advertisements