Tags

,


Taigi pirmas dalykas ką dariau su džiovintuvu – žaliavalgišką duonelę su svogūnais. Tiesiog norėjau sau kažkokio pagrindo – duonos, kad galėčiau darytis sumuštinius. Svogūnus mėgstu, tai kodėl nepasidaryti svogūninės duonos.

Ryte paėmiau 200 g saulėgrąžų, nuploviau ir užmerkiau, maždaug, kad vandens du kart daugiau būtų. Vakare, maždaug po 10 val mirkymo pradėjau gaminti.
Su kavamale sumaliau 100 g linų sėmenų (gal jas irgi reikėjo mirkyti?). Mirkytas saulėgrąžas (ne visas, o kokį 100 – 150 g) nuploviau ir į trintuvą, kartu įdėjau pora vidutinių svogūnų, labai mažai vandens, sutryniau. Tyrę sumaišiau su maltais linų sėmenimis, įpyliau dar nemaltų sėmenų (kokį 50 g), likusias saulėgrąžas, šiek tiek raudonėlio, baziliko, alyvuogių aliejaus. Permaišiau. Gautą tyrę tepiau ant kepimo popieriaus (tokį blyną kaip picos pagrindas) ir į džiovintuvą. 42 laipsniai. Vakare uždėjau džiovintis, ryte prieš darbą apverčiau ir sulaužiau į gabaliukus. Vakare grįžus iš darbo – gatavi. Tai maždaug 20 val. džiuvo.

duonele su svogunais

Apetito nelabai sukelia, bet juk jų paskirtis būti sumuštinio pagrindu. Tai aš iš kart ir pasidariau sumuštinį:

duonele su svogunais - sumustinis

Riekelė cukinijos ir rauginti kopūstai. Jau geriau. Aišku, kad būtų gerai dar koks padažas, bet pirmam kartui bus gerai. Gavosi daug, tai dabar reiks visokias užtepėles gamintis.

Advertisements